Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 19.01.2017
2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2017
-7°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2017
-5°C | 10°C
torek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Počastitev dneva spomina na mrtve v občini ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
01.11.2013      14:10
A A

Počastitev dneva spomina na mrtve v občini Šempeter-VrtojbaDopoldne je na pokopališču v Šempetru potekala komemoracija.
Dopoldne je na pokopališču v Šempetru potekala komemoracija.
Deli:

V Sloveniji je 1. november, dan spomina na mrtve, državni in krščanski praznik, na katerega ljudje obiskujejo pokopališča, prinašajo cvetje in prižigajo sveče, opravijo pa še poseben obred blagoslova grobov. Tako v Šempetru kot v Vrtojbi so v spomin na pokojne potekale komemoracije. Verni, ki danes praznujejo praznik vseh svetih, so dan zaznamovali z mašami v obeh župnijah, na pokopališčih pa z molitvijo za verne rajne. Dan spomina na mrtve je tudi tesno povezan z dnevom vernih duš, ki ga Cerkev praznuje 2. novembra.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.