Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo povečini pretežno oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno, le na severovzhodu bo sprva še delno jasno. V zahodni polovici države se bodo pričele pojavljati padavine, drugod bo sprva še povečini suho. Jugozahodni veter se bo potopoma polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 11 stopinj C.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.02.2017
-1°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
3°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 19h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Na 1. november se z obiskom grobov spomnimo ......


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
01.11.2014      7:00
A A

Na 1. november se z obiskom grobov spomnimo vseh pokojnihDeli:

Dan spomina na mrtve, ki ga obeležujemo danes, je slovenski državni praznik, v Katoliški cerkvi pa je 1. november praznik vseh svetih, ko se spominjajo vseh svetnikov, ki uradno nikoli ne bodo razglašeni. Vseh pokojnih pa se spominjajo dan kasneje, 2. novembra. 

 

Na današnji praznik ljudje množično obiskujejo grobove in se s prižigom sveč poklonijo spominu na mrtve. Komemoraciji bosta potekali tudi v Šempetru ob spomeniku padlim na pokopališču ob 11. uri in ob spomeniku padlim v centru Vrtojbe ob 14. uri. Verni bodo današnji dan zaznamovali z mašami v obeh župnijah, blagoslov grobov pa bo na obeh pokopališčih ob 15. uri.

 

Policija svetuje

 

Ker bo v teh dneh promet na cestah, predvsem pa v okolici pokopališč, povečan, policija svetuje, kako poskrbeti za svojo varnost in varnost svojega premoženja. Na pot se odpravite pravočasno, upoštevajte cestnoprometna pravila in morebitne spremembe prometne ureditve v bližini pokopališč, saj bodo policisti kršitelje, posebno tiste, ki bodo za volan sedli pod vplivom alkohola in ki bodo s prehitro vožnjo ogrožali sebe in druge, kaznovali.

 

Posebej opozarjajo, naj obiskovalci pokopališč v vozilih na vidnih mestih ne puščajo torbic, aktovk, denarnic in drugih vrednih predmetov ter svoja vozila zavarujejo, zaklenejo, zaprejo vsa okna in vrata ter vklopijo alarmno napravo. Izogibajo naj se tudi parkiranju na neosvetljenih ulicah ali parkiriščih. Pri obiskih pokopališč in drugih javnih krajev, kjer je veliko ljudi, naj ne nosijo denarnic, mobilnikov in drugih vrednih predmetov v odprtih torbicah ali košarah. Med prazniki imajo storilci kaznivih dejanj tudi več časa, da vlomijo v stanovanja, hiše in druge prostore, zato policija svetuje, da jih zavarujete in ustvarite občutek, da je vedno nekdo v hiši ali stanovanju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
23.02.2017
Danes ni dogodkov.
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustovanje 2017
25.02.2017 | Družabni dogodki
Metal mask night, koncert
24.02.2017 | Turizem
Karel Bizjak - 50-letnica kolesarskih popotovanj, potopisno predavanje
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustovanje 2017
25.02.2017 | Družabni dogodki
Metal mask night, koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.