Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Od severa se bo delno zjasnilo. Dan bo razmeroma sončen z nekaj spremenljive oblačnosti. Popoldne tu in tam ni izključena kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem dopoldne šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 stopinj.
13°C | 25°C
petek, 26.05.2017
10°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Na 1. november se z obiskom grobov spomnimo ......


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
01.11.2014      7:00
A A

Na 1. november se z obiskom grobov spomnimo vseh pokojnihDeli:

Dan spomina na mrtve, ki ga obeležujemo danes, je slovenski državni praznik, v Katoliški cerkvi pa je 1. november praznik vseh svetih, ko se spominjajo vseh svetnikov, ki uradno nikoli ne bodo razglašeni. Vseh pokojnih pa se spominjajo dan kasneje, 2. novembra. 

 

Na današnji praznik ljudje množično obiskujejo grobove in se s prižigom sveč poklonijo spominu na mrtve. Komemoraciji bosta potekali tudi v Šempetru ob spomeniku padlim na pokopališču ob 11. uri in ob spomeniku padlim v centru Vrtojbe ob 14. uri. Verni bodo današnji dan zaznamovali z mašami v obeh župnijah, blagoslov grobov pa bo na obeh pokopališčih ob 15. uri.

 

Policija svetuje

 

Ker bo v teh dneh promet na cestah, predvsem pa v okolici pokopališč, povečan, policija svetuje, kako poskrbeti za svojo varnost in varnost svojega premoženja. Na pot se odpravite pravočasno, upoštevajte cestnoprometna pravila in morebitne spremembe prometne ureditve v bližini pokopališč, saj bodo policisti kršitelje, posebno tiste, ki bodo za volan sedli pod vplivom alkohola in ki bodo s prehitro vožnjo ogrožali sebe in druge, kaznovali.

 

Posebej opozarjajo, naj obiskovalci pokopališč v vozilih na vidnih mestih ne puščajo torbic, aktovk, denarnic in drugih vrednih predmetov ter svoja vozila zavarujejo, zaklenejo, zaprejo vsa okna in vrata ter vklopijo alarmno napravo. Izogibajo naj se tudi parkiranju na neosvetljenih ulicah ali parkiriščih. Pri obiskih pokopališč in drugih javnih krajev, kjer je veliko ljudi, naj ne nosijo denarnic, mobilnikov in drugih vrednih predmetov v odprtih torbicah ali košarah. Med prazniki imajo storilci kaznivih dejanj tudi več časa, da vlomijo v stanovanja, hiše in druge prostore, zato policija svetuje, da jih zavarujete in ustvarite občutek, da je vedno nekdo v hiši ali stanovanju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea

Bodite prvi pri oddaji mnenja.