Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 13h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Na 1. november se z obiskom grobov spomnimo ......


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
01.11.2014      7:00
A A

Na 1. november se z obiskom grobov spomnimo vseh pokojnihDeli:

Dan spomina na mrtve, ki ga obeležujemo danes, je slovenski državni praznik, v Katoliški cerkvi pa je 1. november praznik vseh svetih, ko se spominjajo vseh svetnikov, ki uradno nikoli ne bodo razglašeni. Vseh pokojnih pa se spominjajo dan kasneje, 2. novembra. 

 

Na današnji praznik ljudje množično obiskujejo grobove in se s prižigom sveč poklonijo spominu na mrtve. Komemoraciji bosta potekali tudi v Šempetru ob spomeniku padlim na pokopališču ob 11. uri in ob spomeniku padlim v centru Vrtojbe ob 14. uri. Verni bodo današnji dan zaznamovali z mašami v obeh župnijah, blagoslov grobov pa bo na obeh pokopališčih ob 15. uri.

 

Policija svetuje

 

Ker bo v teh dneh promet na cestah, predvsem pa v okolici pokopališč, povečan, policija svetuje, kako poskrbeti za svojo varnost in varnost svojega premoženja. Na pot se odpravite pravočasno, upoštevajte cestnoprometna pravila in morebitne spremembe prometne ureditve v bližini pokopališč, saj bodo policisti kršitelje, posebno tiste, ki bodo za volan sedli pod vplivom alkohola in ki bodo s prehitro vožnjo ogrožali sebe in druge, kaznovali.

 

Posebej opozarjajo, naj obiskovalci pokopališč v vozilih na vidnih mestih ne puščajo torbic, aktovk, denarnic in drugih vrednih predmetov ter svoja vozila zavarujejo, zaklenejo, zaprejo vsa okna in vrata ter vklopijo alarmno napravo. Izogibajo naj se tudi parkiranju na neosvetljenih ulicah ali parkiriščih. Pri obiskih pokopališč in drugih javnih krajev, kjer je veliko ljudi, naj ne nosijo denarnic, mobilnikov in drugih vrednih predmetov v odprtih torbicah ali košarah. Med prazniki imajo storilci kaznivih dejanj tudi več časa, da vlomijo v stanovanja, hiše in druge prostore, zato policija svetuje, da jih zavarujete in ustvarite občutek, da je vedno nekdo v hiši ali stanovanju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.