Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
16°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Občina Šempeter-Vrtojba najboljša med ......


GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.11.2014      17:12
A A

Občina Šempeter-Vrtojba najboljša med slovenskimi občinami po oceni portala Zlati kamenDeli:

Portal Zlati kamen je objavil lestvico najboljših slovenskih mestnih občin in občin, kjer ima občinsko središče status mesta. Občina Šempeter-Vrtojba je po vrednosti sestavljenega indeksa ISSO na tej lestvici zasedla prvo mesto, kot občina z najbolj uravnoteženim stanjem in dinamiko razvoja med slovenskimi občinami. Poleg tega občino na vrh postavlja tudi visoka raven življenjskega standarda ter relativno zelo solidno stanje na trgu dela in področju izobrazbe. Prva je tudi po vrednosti okoljskih kazalnikov. Visoka uvrstitev je presenetljiva zato, ker v občini statistično gledano pridelamo največ smeti na prebivalca v celi Sloveniji! Toda vrednosti ostalih kazalnikov so nadpovprečne, če ne celo izstopajoče. To velja zlasti za sredstva, ki jih občina nameni za varčevanje in prehod na trajnostne vire energije, pa tudi za varstvo biotske raznovrstnosti in naravne dediščine.

 

Šempeter-Vrtojba je tudi sicer že nekaj let zapovrstjo na prvem mestu po vrednosti sestavljenega indeksa ISSO med vsemi občinami: to je še posebej pomenljivo, ker vsako leto metodologijo nadgradijo. Indeks ISSO 2014 vključuje 54 kazalnikov z osmih področij. Kazalniki so posebej razvrščeni na tri področja: kazalnike, ki kažejo razvojno stanje, tiste, ki merijo aktivnosti in indikatorje razvojne dinamike. Kazalniki so oblikovani s pomočjo javno dostopnih kazalnikov iz različnih virov, pri čemer pri izračunih dostikrat uporabijo relativne vrednosti (torej preračunane glede na število prebivalcev).

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.