Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod bo še več oblačnosti. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 18, na Primorskem do 21 stopinj C.
6°C | 23°C
nedelja, 26.03.2017
6°C | 17°C
ponedeljek, 27.03.2017
1°C | 18°C
torek, 28.03.2017
1°C | 22°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 23°C
Opozorila
Sobota, 25.3.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Martinova furenga 2013


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
06.11.2013      18:29
A A

Martinova furenga 2013Deli:

Bliža se 11. november, dan, ko goduje svete Martin. Martinovo je dan posvečen spominu na svetnika, ki je slovel po svoji skromnosti in skrbi za revne ljudi. Legenda pravi, da je nekega dne na poti srečal prezeblega berača in mu podaril polovico svojega plašča, da ta ne bi zmrznil.

 

Dan sv. Martina častijo v večini evropskih držav tako, da se na različne načine spominjajo svetnika, ki je nesebično delil svoj plašč z beračem. Pri nas pa ga praznujemo predvsem kot praznik vina, ko se mošt spremeni v vino. V vinorodnih okoliših je zato postal pravi zahvalni dan za dobro letino in priložnost za pravo in prvo pokušino novega vina.

 

Kot tradicija veleva, pa je novo vino je potrebno poskusiti ob dobri hrani in v veseli družbi. Zato tudi letos Turistično društvo Občine Šempeter-Vrtojba v sodelovanju z KŠTM Šempeter-Vrtojba in ob podpori Občine Šempeter-Vrtojba v soboto, 9. novembra, organizira tradicionalno prireditev Martinovo furengo. Letos so organizatorji program še nekoliko obogatili in dogajanje potegnili preko celega dneva.

 

Vozovi, naloženi z mladim vinom in domačimi slaščicami, pa bodo na pot krenili ob 12.30 ter jo predvidoma ob 18.35 sklenili na trgu Ivana Roba v Šempetru pri Gorici. Na "šempetrskem placu" bodo nato med drugim krstili mlado vino domačega vinarja Zorka Koglota iz Vrtojbe, ki ga bodo obiskovalci lahko pokušali. Večer se bo zaključil ob druženju in glasbi Ansambla Hram.

 

 

Program

 

Pokrit šotor na trgu Ivana Roba v Šempetru pri Gorici

  • od 8.00 do 13.00 Kmečka tržnica
  • od 17.00 dalje Tekmovanje za najbolj všečno belo in rdeče domače vino občine Šempeter-Vrtojba po oceni občinstva

Pot Martinove furenge

 

12.30         Odhod iz zbirnega mesta

13.00         Prihod v  Standrež (Italija)

14.45         Gostilna Rutinca, Vrtojba

15.45         Zg. Vrtojba - Na placu

17.00         Bar Bjondo, Šempeter pri Gorici

17.45         Bar Zdenka, Šempeter pri Gorici

18.35        prihod na trg Ivana Roba, Šempeter pri Gorici
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.