Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne plohe in posamezne nevihte. Lahko se bodo zavlekle tudi v noč na četrtek. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
13°C | 27°C
četrtek, 25.05.2017
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
8°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Predvečer mednarodnega literarnega festivala ......


KULTURA, DOGODKI

| |
08.09.2013      18:34
A A

Predvečer mednarodnega literarnega festivala Vilenica ponovno v ŠempetruDeli:

V torek, 10. septembra, ob 20. uri bo Šempeter ponovno gostil predvečer 28. mednarodnega literarnega festivala Vilenica. V dvorani Coroninijevega dvorca se bosta predstavila Milan Rakovac (Hrvaška) in Brian Henry (ZDA), njune besede pa bo v celoto stkala povezovalka Vesna Humar.


Milan Rakovac se je rodil leta 1939 v Rakovcih pri Poreču na Hrvaškem. Diplomiral je na Vojaški pomorski akademiji v Splitu/Divuljah. Je pisatelj, pesnik, urednik, scenarist, prevajalec iz italijanščine in novinar. Delal je kot urednik dnevnika Glas Istre ter kot urednik v dokumentarnem programu na hrvaški javni televiziji HTV. Je avtor petih romanov ter številnih zbirk novel in esejev ter pesniških zbirk, napisal je tudi dva izvirna scenarija za televizijski film in celovečerec. Je član Društva hrvaških književnikov in Hrvaškega društva pisateljev ter ustanovitelj mednarodnih obmejnih srečanj Forum Tomizza.

 

Brian Henry se je rodil leta 1972 v Columbusu v zvezni državi Ohio v ZDA. Diplomiral je iz angleškega jezika in književnosti na Univerzi William & Mary ter magistriral iz kreativnega pisanja na Univerzi Massachusetts – Amherst. Je pesnik, urednik, kritik in prevajalec. Njegove kritike poezije so bile objavljene v številnih svetovno znanih literarnih revijah. Napisal je deset pesniških zbirk, med njimi Quarantine (Karantena, 2006), ki je prejela nagrado »Alice Fay di Castagnola« (2003). Njegova dela so prevedena v sedem jezikov.

 

28. Mednarodni literarni festival Vilenica v organizaciji Društva slovenskih pisateljev in Kulturnega društva Vilenica iz Sežane tudi letos predstavlja najboljše avtorje in literaturo s področja Srednje Evrope pa tudi iz drugih držav Evrope in ostalega sveta. Festivalski teden se bo s predvečeri, 10. septembra, odvijal od 11. do 15. septembra. Dogodki spremljevalnega in rednega programa bodo potekali še v Biljah, Trstu, Ljubljani, Celju, Mariboru, Sežani, Divači, Devinu, Kopru in Štanjelu, podelitev nagrade pa bo tradicionalno potekala v jami Vilenica.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2017
Danes ni dogodkov.
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea

Bodite prvi pri oddaji mnenja.