Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

jasno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
8°C | 22°C
nedelja, 26.03.2017
6°C | 16°C
ponedeljek, 27.03.2017
2°C | 17°C
torek, 28.03.2017
0°C | 20°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Srečanje s predstavniki Ministrstva za ......


GOSPODARSTVO

| |
25.10.2012      19:04
A A

Srečanje s predstavniki Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo v ŠempetruVlogo Severnoprimorske MRRA in pristop k pripravi programskega dokumenta na ravni regije je predstavil Črtomir Špacapan, direktor RRA severne Primorske d.o.o. Nova Gorica, Severnoprimorska MRRA.
Vlogo Severnoprimorske MRRA in pristop k pripravi programskega dokumenta na ravni regije je predstavil Črtomir Špacapan,...
Deli:

Šempeter pri Gorici, 25. oktober - V Šempetru je potekalo srečanje s predstavniki Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo z namenom priprave programskih dokumentov 2014-2020 v Goriški regiji. Ministrstvo namreč želi vse ključne deležnike na regionalni ravni seznaniti z aktivnostmi na področju priprave dokumentov razvojnega načrtovanja evropske kohezijske politike za programsko obdobje 2014-2020 in s tem spodbuditi razpravo o razvojnih potencialih ter potrebah posamezne regije.


Zbrane v Coroninijevem dvorcu sta najprej pozdravila župan, mag. Milan Turk, ter predsednik Sveta Severne Primorske (Goriške statistične) regije, Andrej Maffi. Besedo je nato prevzela državna sekretarka MGRT, mag. Monika Kirbiš Rojs, ki je predstavila vsebinska izhodišča in prioritete na državni ravni.


Za novo kohezijsko finančno perspektivo bo v Evropski uniji na voljo 336 milijard evrov. Kolikšen delež je namenjen Sloveniji, še ni znano, saj naj bi finančni podatki prispeli konec oktobra, je pa znano, da bo denarja gotovo manj kot od dosedaj. Osredotočiti se bo treba na posamezne vsebinske prioritete, zato bo polovica nepovratnih sredstev rezerviranih za povečanje konkurenčnosti podjetij, krepitev raziskav, tehnološki razvoj, inovacije in zaposlovanje mladih, je povedala državna sekretarka. Preostali denar pa se bo natekel še med prioritete okoljsko prometne infrastrukture in trajnostne rabe, ki so sta v aktualnem obdobju ostali nesofinancirani.

Na Goriškem bodo regionalne razvojne programe koordinirale regijske razvojne agencije. Ti programi bodo na podlagi razvojnih potencialov opredelili, kam bodo vlagali v prihodnjem obdobju. Državna sekretarka je poudarila, da bo država v prihodnjem programskem obdobju financirala predvsem projekte, ki bodo imeli regijski značaj, zato je predlagala, naj jih predstavniki regije čimprej določijo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.