Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

delno oblačno
Popoldne bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
5°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 20°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Odlagališče odpadkov Stara Gora obratuje


GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.01.2012      12:15
A A

Odlagališče odpadkov Stara Gora obratuje


Odlagališče odpadkov Stara Gora ostaja odprto, ravno tako se nadaljuje izgradnja Regijskega centra za ravnanje z odpadki CERO Nova Gorica, ki naj bi vrata odprl do leta 2015.


Deli:

Stara Gora je eno sedmih slovenskih odlagališč, ki jim lani država ni podelila IPPC dovoljenj za nadaljnje obratovanje, ki jim grozi, da jih bodo zaprli. Tam namreč mešanih odpadkov pred odlaganjem še ne obdelujejo. Hkrati je država lani omilila pogoje za pridobitev IPPC dovoljenj za odlagališča za obdobje do leta 2015. Zato se je šest občin, ki to odlagališče uporabljajo, med njimi tudi občina Šempeter-Vrtojba, dogovorilo za nakupu ustreznih naprav za predhodno obdelavo odpadkov, kot to zahteva Ministrstvo za okolje in prostor. To bo Komunali Nova Gorica omogočilo pridobitev zahtevanih okoljskih dovoljenj. Za novo IPPC okoljevarstveno dovoljenje za odlagališče odpadkov v Stari Gori bodo namreč zaprosili do konca meseca. Pričakovati je, da bodo te naprave na odlagališču Stara Gora v roku treh mesecev. Tako bo lahko odlagališče obratovalo do leta 2015, ko naj bi bil na tej lokaciji zgrajen sodoben regijski center za ravnanje z odpadki.

Projekt Regijskega centra za ravnanje z odpadki CERO Nova Gorica sofinancira 13 občin severne Primorske, ki v projektu nastopajo partnersko in enakopravno. Sodelujejo občine Nova Gorica, Ajdovščina, Idrija, Cerkno, Kobarid, Bovec, Tolmin, Kanal ob Soči, Brda, Šempeter-Vrtojba, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Vipava.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.