Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

jasno
Popoldne bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem do 6 stopinj C.
2°C | 5°C
četrtek, 19.01.2017
2°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-3°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 13h
Do četrtka zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela v četrtek čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko dosegala hitrost okoli 100 km/h.
2°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Odlagališče odpadkov Stara Gora obratuje


GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.01.2012      12:15
A A

Odlagališče odpadkov Stara Gora obratuje


Odlagališče odpadkov Stara Gora ostaja odprto, ravno tako se nadaljuje izgradnja Regijskega centra za ravnanje z odpadki CERO Nova Gorica, ki naj bi vrata odprl do leta 2015.


Deli:

Stara Gora je eno sedmih slovenskih odlagališč, ki jim lani država ni podelila IPPC dovoljenj za nadaljnje obratovanje, ki jim grozi, da jih bodo zaprli. Tam namreč mešanih odpadkov pred odlaganjem še ne obdelujejo. Hkrati je država lani omilila pogoje za pridobitev IPPC dovoljenj za odlagališča za obdobje do leta 2015. Zato se je šest občin, ki to odlagališče uporabljajo, med njimi tudi občina Šempeter-Vrtojba, dogovorilo za nakupu ustreznih naprav za predhodno obdelavo odpadkov, kot to zahteva Ministrstvo za okolje in prostor. To bo Komunali Nova Gorica omogočilo pridobitev zahtevanih okoljskih dovoljenj. Za novo IPPC okoljevarstveno dovoljenje za odlagališče odpadkov v Stari Gori bodo namreč zaprosili do konca meseca. Pričakovati je, da bodo te naprave na odlagališču Stara Gora v roku treh mesecev. Tako bo lahko odlagališče obratovalo do leta 2015, ko naj bi bil na tej lokaciji zgrajen sodoben regijski center za ravnanje z odpadki.

Projekt Regijskega centra za ravnanje z odpadki CERO Nova Gorica sofinancira 13 občin severne Primorske, ki v projektu nastopajo partnersko in enakopravno. Sodelujejo občine Nova Gorica, Ajdovščina, Idrija, Cerkno, Kobarid, Bovec, Tolmin, Kanal ob Soči, Brda, Šempeter-Vrtojba, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Vipava.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.