Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Možnosti in priložnosti izgradnje ......


GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
13.07.2012      17:20
A A

Možnosti in priložnosti izgradnje logističnega centra na območju Mednarodnega mejnega prehoda VrtojbaDeli:

V petek, 13. julija 2012, je v šempetrskem dvorcu Coronini potekal posvet Možnosti in priložnosti izgradnje logističnega centra na območju Mednarodnega mejnega prehoda Vrtojba, ki ga je organizirala Gospodarska zbornica Slovenije Območna zbornica za severno Primorsko v sodelovanju z Občino Šempeter-Vrtojba in Regijsko razvojno agencijo Severne Primorske d.o.o..

Da je čas za tovrstni posvet pravi, je pokazala tudi pripravljenost sodelovanja raznih institucij. Posveta so se namreč udeležili tudi predstavniki Ministrstva za infrastrukturo in prostor, Območno-obrtno podjetniške zbornice Nova Gorica, Sekcije za promet ter predstavniki avtoprevozniških podjetij. Skupaj so poskušali odgovoriti na vprašanja, kot so: ali tu ob meji z Italijo, na V. prometnem koridorju, potrebujemo logistični center, kakšni so blagovni tokovi, ali imamo dovolj urejenih in varovanih parkirišč za varni počitek voznikov, ali so možnosti povezav z italijansko stranjo in kateri projekti so že pripravljeni oziroma se izvajajo.

Na območju nekdanjega Mednarodnega mejnega prehoda Vrtojba je na obeh straneh državne meje po priključitvi Slovenije EU ostalo veliko neizkoriščenega prostora. Ker so tu že pred padcem meje imeli veliko logistične infrastrukture, je v občini Šempeter-Vrtojba od nekdaj tlela zamisel o obuditvi in ureditvi večjega logističnega centra, je na posvetu v šempetrski občini poudaril župan Milan Turk.

Prav zato je občina obravnavano območje tesno vpela v več čezmejnih projektov. Eden izmed njih je projekt T.I.P. – Čezmejna integrirana platforma, ki poteka v okviru Programa programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013, ki je bil na posvetu predstavljen. Pri tem projektu namreč Občina Šempeter-Vrtojba sodeluje kot projektni partner, poleg nje pa so na slovenski strani partnerji še  RRA Severne Primorske, Ministrstvo za infrastrukturo in prostor, DARS ter Slovenske železnice. Omenjeni projekt T.I.P. obravnava izgradnjo logističnega centra na obmejnem območju med občino Gorica in Šempeter-Vrtojba. Cilji projekta so razširitev in integracija slovensko-italijanskega železniškega sistema, zagotovitev usklajenega opravljanja dejavnosti terminalov v Gorici in Vrtojbi  ter oblikovanje novih storitev v korist cestnemu prometu.

V razpravi pa se je pokazalo, da so pričakovanja načrtovalcev in želje uporabnikov logističnih centrov različne. Pri tem so udeleženci izpostavili, da je za logistični center potrebno tudi industrijsko zaledje. Prav zato so se predstavniki prevozniških podjetij in župan Milan Turk dogovorili, da se ustanovi delovna skupina, ki bi z predstavnikom občine Boštjanom Mavričem, ki dela na navedenem projektu, tvorno sodelovala pri pripravi načrtov o izgradnji ustrezne infrastrukture, ki bo omogočala dobro delovanje logističnega centra.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.