Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Začenja se izdelava celostne prometne ......


PROMET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
01.06.2016      15:14
A A

Začenja se izdelava celostne prometne strategije Občine Šempeter-Vrtojba(Foto: Tomaž Nemec)
(Foto: Tomaž Nemec)
Deli:
V sredo, 1. junija, je župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, skupaj s Cvetoslavom Gregorcem, direktorjem OMEGA consult d.o.o. iz Ljubljane, podpisal pogodbo za izdelavo Celostne prometne strategije Občine Šempeter-Vrtojba. Izvajalec bo za naročnika izdelal celostno prometno strategijo Občine Šempeter-Vrtojba v skladu s smernicami za pripravo celostne prometne strategije, zahtevami ministrstva za infrastrukturo in projektno nalogo.

Namen projekta »Celostne prometne strategije Občine Šempeter-Vrtojba« (CPS), ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Kohezijskega sklada, je celostno načrtovanje prometa, ki izhaja iz izkušenj dobrih praks mnogih evropskih mest, ki uresničujejo pristop, kjer so središče načrtovanja ljudje in višja kakovost bivanja. CPS bo prispevala k razvoju urbane mobilnosti in s tem k izboljšanju kakovosti zraka v mestih ter k boljši povezanosti urbanih območij z njihovim zaledjem, zmanjšanju prometnih zastojev, izboljšanju kakovosti življenjskega prostora v urbanih območjih in povečanju prometne varnosti. Oblikovanje in začetek izvajanja Strategije z vsemi spremljevalnimi aktivnostmi traja leto dni. V okviru CPS bodo potekale tudi aktivnosti v času Evropskega tedna mobilnosti, ki je vsako leto med 16. in 22. septembrom. Vrednost pogodbeno dogovorjenih storitev znaša z vključenim DDV 27.930,00 EUR.

Projekt je sofinanciran v okviru Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014 – 2020, prednostna os št. 4: Trajnostna raba in proizvodnja energije in pametna omrežja, prednostna naložba št. 4.4: Spodbujanje nizkoogljičnih strategij za vse vrste območij, zlasti za urbana območja, vključno s spodbujanjem trajnostne multimodalne urbane mobilnosti in ustreznimi omilitvenimi prilagoditvenimi ukrepi, specifični cilj: Razvoj urbane mobilnosti za izboljšanje kakovosti zraka v mestih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.