Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
8°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Za EZTS GO odobrenih 10 mio evrov evropskih ......


GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
28.09.2014      22:01
A A

Za EZTS GO odobrenih 10 mio evrov evropskih sredstevDeli:

Z veseljem sporočamo, da je EZTS GO,  Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje za čezmejno povezovanje Nove Gorice, Šempetra-Vrtojbe in Gorice, s strani partnerskega programa za čezmejno sodelovanje Slovenija - Italija dobilo odobrenih 10 mio evrov evropskih sredstev za prvo programsko obdobje. Gre za zgodovinski korak k sodelovanju naših treh mest, saj bo s tem denarjem združenje dobilo dovolj sredstev za nov zagon obmejnih občin.

 

Posebno pozornost bo EZTS GO v prvem finančnem obdobju posvetili turističnemu razvoju območja ob reki Soči, kjer bodo zgradili novo športno - rekreativno infrastrukturo in jo povezali z že obstoječo. Na ta način bodo zaokrožili turistično in rekreativno ponudbo ob Soči, s čemer bo omogočen zagon športnega turizma ter ustvarjena nova delovna mesta.

 

Drugo pomembno področje je tesnejše povezovanje Italije in Slovenije na področju zdravstvene in socialne oskrbe. Poleg urejanja skupne porodniške storitve, bo urejena tudi posebno ambulanto za predporodno obravnavo in center za naravno rojevanje. Spodbudili bodo povezovanje na področju duševnega zdravja in preko skupne službe pomagali občanom z obeh strani meje pri urejanju administrativnih postopkov na področju zdravstva in sociale.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2017
Danes ni dogodkov.
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea

Bodite prvi pri oddaji mnenja.