Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

pretežno jasno
Popoldne bo zmerno do pretežno oblačno, le na severovzhodu bo delno do pretežno jasno. Na zahodu ni izključena kakšna kaplja dežja. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
0°C | 11°C
nedelja, 04.12.2016
0°C | 11°C
ponedeljek, 05.12.2016
0°C | 12°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 12°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Tretja skupščina Evropskega združenja za ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
04.06.2012      17:32
A A

Tretja skupščina Evropskega združenja za teritorialno sodelovanje EZTS3. srečanje skupščine EZTS je tokrat potekalo na sedežu Občine Šempeter-Vrtojba, v Coroninijevem dvorcu.
3. srečanje skupščine EZTS je tokrat potekalo na sedežu Občine Šempeter-Vrtojba, v Coroninijevem dvorcu.
Deli:

V ponedeljek, 4. junija 2012, je v dvorani Coroninijevega dvorca v Šempetru pri Gorici potekala tretja skupščina Evropskega združenja za teritorialno sodelovanje EZTS »Območje občin: Comune di Gorizia (I), Mestna občina Nova Gorica (SLO) in Občina Šempeter-Vrtojba (SLO)«.

To je bila po ustanovitveni seji februarja letos druga operativna seja, na katero so poleg vseh članov sveta povabljeni tudi župani vseh treh občin ustanoviteljic EZTS: Milan Turk, Matej Arčon in Ettore Romoli in predsednica Nadzornega sveta gospa Mara Petaros.

 

Naj spomnimo: cilj EZTS je spodbujanje gospodarskega in socialnega razvoja ter skupno nastopanje v evropskih ustanovah za krepitev političnih, gospodarskih, socialnih in kulturnih vezi med prebivalci teh treh občin. V tem duhu je potekala tudi tokratna skupščina.

Sodelujoči so se najprej seznanili s poročilom predsednice Nadzornega sveta, nato pa je beseda tekla o prijavi EZTS na Open Days 2012 evropskih regij in mest. Namen letošnjih dnevov odprtih vrat, ki bodo potekali prvi teden v novembru na lokalnem območju občin ustanoviteljic, je predstavitev delujočih EZTS in izmenjava dobrih praks. V nadaljevanju so prisotni spregovorili tudi o organizacijski strukturi EZTS. Dogovorili so se, da se v čim krajšem času oblikujejo stalni odbori, ki bodo snovali skupne projekte za črpanje evropskih sredstev. Poseben poudarek pa so člani skupščine namenili vzpostavitvi multimedijske platforme EZTS, ki naj bi zaživela prav v času Dnevov odprtih vrat 2012. Preko omenjene platforme bo združenje obveščalo širšo javnost o aktualnih dogodkih in aktivnosti EZTS.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
03.12.2016 | Družabni dogodki
Decembrski plesni večer
09.12.2016 | Kultura
Moda iz baula

Bodite prvi pri oddaji mnenja.