Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne plohe in posamezne nevihte. Lahko se bodo zavlekle tudi v noč na četrtek. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
13°C | 27°C
četrtek, 25.05.2017
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
8°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Teritorialno sodelovanje: od načrtovanja ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
10.12.2012      10:35
A A

Teritorialno sodelovanje: od načrtovanja integrirane čezmejne infrastrukture do mreženja inovativnih storitevZbrane so nagovorili Roberto Sartori, podžupan Občine Gorica, Giorgio Milocco, predsednik družbe SDAG, in Milan Turk, župan Občine Šempeter-Vrtojba.
Zbrane so nagovorili Roberto Sartori, podžupan Občine Gorica, Giorgio Milocco, predsednik družbe SDAG, in Milan Turk, žu...
Deli:

V petek, 7. decembra 2012, je v konferenčni dvorani družbe SDAG SpA v Štandrežu (Gorica) potekalo tehnično srečanje v sklopu projekta T.I.P. - Čezmejna integrirana platforma, ki je sofinanciran v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013. Dogodek je organiziral vodilni partner projekta SDAG SPA v sodelovanju z projektnimi partnerji Občino Šempeter-Vrtojba, RRA Severne Primorske, DARS d.o.o., Slovenskimi železnicami d.o.o., Ministrstvom za infrastrukturo in prostor RS, Občino Gorica, S.p.A. Autovie Venete, Regione Friuli Venezia Giulia in Log System Scarl.

Srečanje je bilo razdeljeno na dva dela in sicer na javni dogodek z naslovom »Teritorialno sodelovanje: od načrtovanja integrirane čezmejne infrastrukture do mreženja inovativnih storitev« in srečanje projektnih parterjev »General meeting«.

Prvi del srečanja je bil namenjen prek rezultatov projektov T.I.P., iCON in AdriaA poudariti pomen čezmejnega sodelovanja pri nadgradnji infrastrukture in logističnih storitev v korist uporabnikov in operaterjev na območju ob meji. Inž. Carlo Mistretta, timski vodja projekta, je predstavil vsebino in cilje projekta. Ti so projektiranje manjkajočih cestnih in železniških povezav, povezovanje območji in funkcij ter vzpostavitev skupnega sistema informacijske in komunikacijske tehnologije. Dr. Bruno Mihelj iz RRA Severne Primorske je predstavil projekt iCON in pobudo za razvoj podjetništva ob čezmejnem območju na področju logistike. Posvet se je zaključil še z razpravo o skupni viziji za prihodnost. O tem razpravljal najprej dr. Paganelli, ki je odgovoren za vrsto celovitih projektov, financiranih iz Sedmega okvirnega programa za tehnološke raziskave in razvoj. Nato pa še predstavnika EZTS-GO (Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje) dr. Roberto Sartori, odbornik za strukturne sklade, ter dr. Tomaž Vuga, koordinator odbora za promet. Vuga je povedal, da je »na našem območju ogromno projektov in idej, ki se jih splača združiti s ciljem, da območja čim bolj uspešno vključimo v organizacijsko povezano enoto«.

 

Drugi del srečanja pa je bil namenjen le projektnim partnerjem, ki so predstavili trenutno stanje izvajanja tehničnih aktivnosti in drugega dela. Na tehničnem srečanju je bil predstavljen in izglasova tudi logotip projekta T.I.P.. Izbira je bila možna med tremi različicami. Zmagala je varianta, ki prikazuje dve cesti, ki se združita v enem krogu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2017
Danes ni dogodkov.
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea

Bodite prvi pri oddaji mnenja.