Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Danes bo povečini sončno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28 stopinj C.
12°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 28°C
torek, 30.05.2017
13°C | 27°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Podpisana pogodba za projekt Vrtojba - vas ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
05.06.2013      13:53
A A

Podpisana pogodba za projekt Vrtojba - vas vodnjakov Podpis pogodb o sofinanciranju naložb med predstavniki Lokalne akcijske skupine (LAS) jugozahodnega dela severne Primorske in nosilci šestih izbranih projektov iz petih goriških občin.
Podpis pogodb o sofinanciranju naložb med predstavniki Lokalne akcijske skupine (LAS) jugozahodnega dela severne Primor...
Deli:

V sredo, 5. junija 2013, je župan Milan Turk podpisal pogodbo za sofinanciranje projekta Vrtojba – vas vodnjakov, vključenega v II. Načrt izvedbenih projektov LAS jugozahodnega dela Severne Primorske. Celotna vrednost omenjenega projekta je ocenjena na 32.280,16 EUR, iz naslova nepovratnih sredstev LEADER 24.234,70 EUR.


Projekt, kjer poleg vodilnega partnerja, Občine Šempeter-Vrtojba, kot partnerja sodelujeta še javni zavod KŠTM Šempeter-Vrtojba in Video pro d.o.o., zajema izdajo knjige, vodnika in snemanje filma ter izdajo DVD-jev, ki se nanašajo na zgodovino vodnjakov ter življenja ob njih v Vrtojbi. Po ustnem izročilu je bilo nekoč v Vrtojbi kar 67 vodnjakov s pitno vodo. Njihovo vlogo je zamenjal vodovod. Zgodovina nam pripoveduje številne zgodbe o vaščanih in njihovi živini, povezane z vodnjaki, ter o njihovi odvisnosti od vode. Posredujejo nam poročila strahotnih dogodkov zlasti prve svetovne vojne, saj so bili številni vodnjaki v tem obdobju poškodovani, zasuti, porušeni in onesnaženi.

 

Vrtojbenci vodnjakom dolgujejo življenje številnih rodov, njihovih prednikov in njihove živine. Občina kot prijavitelj odgovorno skrbi za sanacijo in obnovo vrtojbenskih vodnjakov tako z lastnimi kakor tudi z evropskimi sredstvi. Kot projektni partner namreč med drugim sodeluje v projektu LivingFountains. Cilj tega projekt, ki je ravno v izvajanju, je namreč ohranjanje kulturne krajine in kulturne dediščine vodnjakov, ki bogatijo čezmejno območje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.05.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.