Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, nekaj sonca bo predvsem na severovzhodu države. Zjutraj bo ponekod megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-1°C | 10°C
nedelja, 04.12.2016
-1°C | 11°C
ponedeljek, 05.12.2016
-1°C | 12°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 11°C
sreda, 07.12.2016
0°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
10°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Podpis pogodbe za izvedbo gradbenih in ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
14.09.2012      12:06
A A

Podpis pogodbe za izvedbo gradbenih in obrtniških del na vodnjakih v Vrtojbi v okviru Projekta LivingFountainsDeli:

Danes, 14. septembra 2012, sta v Coroninijevem dvorcu župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, in direktor podjetja Remont d.o.o. iz Ajdovščine, Matevž Jež, podpisala pogodbo za izvedbo gradbenih in obrtniških del na štirih vodnjakih v Vrtojbi. Dela bodo potekala skladno s terminskim načrtom projekta. Letos bo obnovljen vodnjak na Ulici 9. septembra, naslednje leto vodnjaka na Krožni cesti in na Zapučkah, v letu 2014 pa Vodnjak na Čukljah. Poleg tega bo v okviru projekta v okolici omenjenih vodnjakov urejen še prostor za oddih in druženje (tlakovanje, klopce, zazelenitev).

 

Investicija se bo izvajala v okviru Projekta LivingFountains – Oživljanje vodnjakov in kalov v čezmejnem območju, ki je sofinanciran v okviru 2. Javnega razpisa Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007–2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev. Vrednost investicije pa znaša 69.881,10 EUR za katero bo občina prejela 95 % nepovratnih sredstev (ESRR 85 %, nacionalno sofinanciranje 10 %).

Namen projekta je ohraniti kulturno krajino in kulturno dediščino vodnjakov, ki bogatijo čezmejno območje. Cilj projekta je obnoviti vodnjake kot spomenike kulturne dediščine ter oživiti dogajanje, povezano z zgodovinsko kulturno dediščino vodnjakov s poudarkom vključevanja mladih v poznavanje te vrste kulturne dediščine. Območje izvajanja projekta na slovenski strani je območje Mestne občine Nova Gorica, Občine Miren-Kostanjevica in Občine Šempeter-Vrtojba, na italijanski strani pa območje Občine Doberdob, Sovodnje in Portomaggiore. Aktivnosti poleg obnove izbranih vodnjakov obsegajo zbiranje gradiv o zgodovini vodnjakov z definiranjem vodnih učnih poti, organizacijo prireditev ob vodnjakih ter promocijo vključno z označevanjem vodnjakov in opredelitvijo Ceste vodnjakov.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
03.12.2016 | Družabni dogodki
Decembrski plesni večer
09.12.2016 | Kultura
Moda iz baula

Bodite prvi pri oddaji mnenja.