Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

pretežno oblačno
Zvečer se bodo nevihte prenehale pojavljati. Ponoči in zjutraj bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
14°C | 26°C
četrtek, 25.05.2017
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Podpis pogodbe za izvedbo gradbenih in ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
14.09.2012      12:06
A A

Podpis pogodbe za izvedbo gradbenih in obrtniških del na vodnjakih v Vrtojbi v okviru Projekta LivingFountainsDeli:

Danes, 14. septembra 2012, sta v Coroninijevem dvorcu župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, in direktor podjetja Remont d.o.o. iz Ajdovščine, Matevž Jež, podpisala pogodbo za izvedbo gradbenih in obrtniških del na štirih vodnjakih v Vrtojbi. Dela bodo potekala skladno s terminskim načrtom projekta. Letos bo obnovljen vodnjak na Ulici 9. septembra, naslednje leto vodnjaka na Krožni cesti in na Zapučkah, v letu 2014 pa Vodnjak na Čukljah. Poleg tega bo v okviru projekta v okolici omenjenih vodnjakov urejen še prostor za oddih in druženje (tlakovanje, klopce, zazelenitev).

 

Investicija se bo izvajala v okviru Projekta LivingFountains – Oživljanje vodnjakov in kalov v čezmejnem območju, ki je sofinanciran v okviru 2. Javnega razpisa Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007–2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev. Vrednost investicije pa znaša 69.881,10 EUR za katero bo občina prejela 95 % nepovratnih sredstev (ESRR 85 %, nacionalno sofinanciranje 10 %).

Namen projekta je ohraniti kulturno krajino in kulturno dediščino vodnjakov, ki bogatijo čezmejno območje. Cilj projekta je obnoviti vodnjake kot spomenike kulturne dediščine ter oživiti dogajanje, povezano z zgodovinsko kulturno dediščino vodnjakov s poudarkom vključevanja mladih v poznavanje te vrste kulturne dediščine. Območje izvajanja projekta na slovenski strani je območje Mestne občine Nova Gorica, Občine Miren-Kostanjevica in Občine Šempeter-Vrtojba, na italijanski strani pa območje Občine Doberdob, Sovodnje in Portomaggiore. Aktivnosti poleg obnove izbranih vodnjakov obsegajo zbiranje gradiv o zgodovini vodnjakov z definiranjem vodnih učnih poti, organizacijo prireditev ob vodnjakih ter promocijo vključno z označevanjem vodnjakov in opredelitvijo Ceste vodnjakov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea

Bodite prvi pri oddaji mnenja.