Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine od zahoda ponehale, najkasneje v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo. Na severozahodu bo ostalo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v severni Sloveniji se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Zapihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Občino obiskala delegacija iz Korejske ......


OBČINSKE, UČINKOVITA RABA ENERGIJE, EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
01.12.2014      18:00
A A

Občino obiskala delegacija iz Korejske okoljske korporacijeDeli:

V ponedeljek, 1. decembra, je župan Milan Turk v Coroninijevem dvorcu sprejel delegacijo iz Korejske okoljske korporacije iz Južne Koreje, ki jo je vodil gospod Kim Jangwon. Gostje iz Koreje so obiskali Slovenijo, ker želijo spoznati Uredbo o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja in rešitve glede zmanjševanja svetlobnega onesnaženja. Namen obiska občine Šempeter-Vrtojba je bil ogled nove javne razsvetljave, ki je bila postavljena v pravkar končnem čezmejnem projektu Futurelights.

 

Andrej Mohar iz Društva Temno nebo Slovenije, ki je kot partner sodelovalo pri omenjenem projektu, je ob tem povedal, da je "občina Šempeter-Vrtojba žal še vedno edina občina v Sloveniji, ki je uporabila LED svetilke z barvno temperaturo 3000 kelvinov, ki sevajo bolj toplo svetlobo in so zato za okolje in občane bolj prijazne. Vse ostale slovenske občine uporabljajo bolj škodljivo barvno temperaturo 4000 kelvinov, ki ji okoljevarstveniki močno nasprotujejo."

 

Delegacija iz Korejske okoljske korporacije, kot zanimivost naj povemo, da ima ta organizacija več kot 1800 zaposlenih, si je pod vodstvom župana Turka, vodje projekta Futurelights Anite Manfreda in Andreja Moharja, ogledala novo razsvetljavo v občini.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.