Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 19.01.2017
2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2017
-7°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2017
-5°C | 10°C
torek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Evropski portal naložbenih projektov EIPP - ......


GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
17.03.2016      12:20
A A

Evropski portal naložbenih projektov EIPP - Stična točka nosilcev projektov in vlagateljevDeli:

Ste nosilec projekta s sedežem v EU in bi radi pritegnili pozornost potencialnih vlagateljev z vsega sveta? Registrirajte projekt na evropskem portalu naložbenih projektov (EIPP) in povečajte njegovo prepoznavnost pri mreži mednarodnih vlagateljev.

Nov spletni portal EIPP je namreč mesto, kjer lahko javni in zasebni nosilci projektov s sedežem v EU s svojimi projekti seznanijo morebitne vlagatelje po vsem svetu. Projekti morajo za objavo na portalu izpolnjevati nekatere pogoje, kar predhodno preveri Evropska komisija. Med pogoji so zahteve, da se morajo projekti začeti izvajati najpozneje v treh letih po prijavi in vsebovati stroške v višini vsaj 10 milijonov evrov. Spadati morajo v sektor z visoko gospodarsko dodano vrednostjo, kot so promet, energetska unija ali digitalno gospodarstvo. Prav tako morajo biti skladni z veljavno zakonodajo EU in nacionalno zakonodajo. Nosilec projekta je lahko javni ali zasebni pravni subjekt s sedežem v državi EU.

 

Prijave je mogoče oddati v katerem koli uradnem jeziku EU na projektnem obrazcu, Evropska komisija pa bo poskrbela za brezplačen prevod v angleščino in prevod objavila informativno. Verodostojna bo samo različica v izvirnem jeziku. Če bo Komisija potrdila popolnost projektne vloge in projekt objavila na portalu, bo zasebnim nosilcem zaračunala pristojbino. Ta bo v začetku delovanja portala znašala 100 evrov, pozneje pa do 250 evrov. Nosilci projektov iz javnega sektorja so plačila pristojbine oproščeni. Prvi projekti bodo objavljeni v prihodnjih tednih.

 

Portal ima posredniško vlogo in ne pomeni jamstva, da bo oddani projekt prejel finančna sredstva. Nastal je kot del naložbenega načrta za Evropo za spodbuditev naložb, gospodarske rasti in zaposlovanja v EU. Prav tako sledi želji vlagateljev, da bi bile naložbene priložnosti v EU zbrane na osrednji informacijski platformi.

Več o novem spletišču najdete TUKAJ.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.