Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

oblačno
Popoldne se bo oblačnost od jugozahoda širila v osrednjo Slovenijo. V severnih in vzhodnih krajih bo še precej jasno. Čez dan bo ponekod zapihal zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 stopinj C.
-3°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 13°C
torek, 13.12.2016
-5°C | 8°C
sreda, 14.12.2016
0°C | 10°C
četrtek, 15.12.2016
0°C | 10°C
Opozorila
Nedelja, 11.12.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Delovno srečanje partnerstva projekta POLY 5 ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
04.03.2013      17:47
A A

Delovno srečanje partnerstva projekta POLY 5 v Vidmu (Italija)Župan Milan Turk med predstavitvijo evropskega projekta Adria-A.
Župan Milan Turk med predstavitvijo evropskega projekta Adria-A.
Deli:

27. in 28. februarja je v Vidmu v Italiji potekalo delovno srečanje partnerstva projekta POLY 5, ki ga vodi Pokrajina Torino, in pri katerem sodelujejo še Dežela Benečija (Regione Veneto), Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije, Pokrajina Gorica, Občina Šempeter-Vrtojba, Univerza v Vidmu, Univerza v Muenchnu, Tehnična univerza na Dunaju, Departma Savoie in združenje Transpadana. V okviru tega je bila organizirana mednarodna konferenca pod naslovom »Pametno prostorsko načrtovanje velikih transportnih infrastruktur«, ki se je osredotočala na različne multidisciplinarne pristope pri prostorskem umeščanju prometnih koridorjev v Evropskem prostoru, s poudarkom na Alpskem prostoru. Na konferenci je bila ta problematika obravnavana s treh glavnih sklopov. Prvi je vpliv gospodarske krize na transportne poti v Alpskem prostoru in posledično na različne scenarije razvoja prometnega omrežja. Drugi sklop je obravnaval projekte, katerih cilj je integracija prometnih infrastruktur in teritorijev na Alpskem prostoru, v katere bodo te infrastrukture umeščene. Kot zadnji vidik so bile predstavljene različne metode in instrumenti, ki lahko pomagajo pri čim bolj optimalnem umeščanju prometnih infrastruktur v dani prostor.

V okviru drugega tematskega sklopa je župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, predstavil evropski projekt Adria-A, pomen le-tega za gospodarski razvoj občine z navezavo lokalnega gospodarstva na 5. prometni koridor in na razvoj trajnostne mobilnosti v somestju Šempeter-Vrtojba – Nova Gorica – Gorizia ter širše v celotnem zaledju Furlanije Julijske Krajine ter Primorske regije.


Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
14.12.2016 | Družabni dogodki
Novoletno dogajanje na osnovni šoli
16.12.2016 | Šport
Tekmovanje v namiznem tenisu
16.12.2016 | Družabni dogodki
Dobrodelni koncert Klic pomoči
16.12.2016 | Kultura
Filmska voščilnica, koncert
17.12.2016 | Družabni dogodki
Kulinarični dogodek »Kuhinja na Placu«
17.12.2016 | Šport
2. tekma Boulder LIGE 2016/2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.