Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
16°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dobro obiskana delavnica za ekoSpodbude, ......


UČINKOVITA RABA ENERGIJE

| |
17.04.2012      20:47
A A

Dobro obiskana delavnica za ekoSpodbude, ekoKrediti ter druge možnosti pridobitve nepovratnih sredstevDeli:

V torek, 17. aprila 2012, je Občina Šempeter-Vrtojba skupaj z Zavodom GOLEA, goriško lokalno energetsko agencijo, v dvorani Coroninijevega dvorca v Šempetru pri Gorici pripravila dobro obiskano predstavitev javnih razpisov za ekoSpodbude, ekoKredite ter druge možnosti pridobitve nepovratnih sredstev za ukrepe učinkovite rabe energije in obnovljivih virov energije.

Eko sklad, j. s. je namreč objavil javne pozive za dodeljevanje nepovratnih sredstev v letu 2012. Skupaj je razpisanih okoli 11,8 milijonov evrov nepovratnih sredstev. Za  ukrepe učinkovite rabe energije in rabe obnovljivih virov energije na stanovanjskih stavbah bo na voljo 10 milijonov evrov. Za naložbe v nizkoenergijske in pasivne gradnje ali obnove stavb v lasti občin za izvajanje vzgojnoizobraževalnih dejavnosti bo razpisan 1 milijon evrov.

Tehnične zahteve za posamezne ukrepe v stanovanjskih stavbah so podobne kot v letu 2011. Nekoliko strožji so pogoji za sofinanciranje toplotnih črpalk, ki z razvojem tehologij postajajo bolj učinkovite. Pri fasadnih sistemih bodo priznani le tisti sistemi, ki imajo evropsko tehnično soglasje ETAG 004, ki zagotavlja garancijo za izvedbo. Pri vgradnji centralne kurilne naprave na lesno biomaso bo zaradi spremembe predpisov veljala dodatna zahteva za ustrezen vodni toplotni zbiralnik. Višine spodbud bodo enake kot lani, nekoliko višje pa bodo spodbude za toplotne črpalke tipa zemlja-voda in voda-voda.

Dodatna ugodnost, ki jo Eko sklad ponuja investitorjem občanom v letu 2012, je možnost najema ugodnega kredita ob hkratni pridobitvi nepovratnih sredstev za naložbe občanov, ki lahko združujejo enega ali več različnih ukrepov, ki jih Eko sklad sofinancira in ki skupaj presežejo 10.000 evrov priznanih stroškov, kot so opredeljeni v javnih pozivih. Pri tem bo veljalo, da skupni znesek nepovratnih sredstev in kredita ne sme presegati priznanih stroškov kreditirane naložbe. Obrestna mera kreditov je določena v višini trimesečni EURIBOR + 1,5 %, efektivne obrestne mere pa so objavljene v besedilu javnega poziva v Uradnem listu RS in na spletnih straneh Eko sklada.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.