Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
13°C | 25°C
petek, 26.05.2017
10°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Do konca februarja v javno razpravo dan ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
12.02.2014      16:36
1
A A

Do konca februarja v javno razpravo dan predlog Pravilnika o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o območjih in sedežih območnih policijskih postajDeli:

Ministrstvo za notranje zadeve Republike Slovenije je v javno razpravo posredovalo Predlog Pravilnika o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o območjih in sedežih območnih policijskih postaj, s katerim med drugim ukinja Policijsko postajo v Šempetru pri Gorici. Pripombe na objavljeni predlog lahko podate do 28. februarja 2014 na naslov gregor.novak@policija.si.

 

Spomnimo

 

Konec januarja, je vodstvo Policijske uprave Nova Gorica sporočilo, da je podalo predlog za začetek postopka za združitev Policijske postaje Nova Gorica in Policijske postaje Šempeter pri Gorici v »novo« Policijsko postajo Nova Gorica. Nova policijska postaja bi lahko tako začela z delom 1. aprila 2014, v objektu v Šempetru pa zaživela začasna policijska pisarna.  Na to novico so se odzvali župani občin Šempeter-Vrtojba Milan Turk, Miren-Kostanjevica Zlatko Marin Marušič in Renče-Vogrsko Aleš Bucik, katerih ozemlje pokriva Policijska postaja Šempeter pri Gorici. Omenjeno območje je namreč iz varnostnega vidika še toliko občutljivejše, saj predstavlja naravni prehod iz Italije v Slovenijo in naprej. Kljub zagotovilom direktorja Policijske uprave Nova Gorica Fabjana Kontestabila, da bo še naprej zagotavljeno učinkovito izvajanje nalog policije na območju dosedanjih policijskih postaj, so župani prepričani, da se bo z združitvijo omenjenih policijskih postaj raven zagotavljanja policijskega dela in s tem varnost občanov bistveno znižala. To so 5. februarja pojasnili tudi ministru za notranje zadeve, Gregorju Virantu, ki jim je tedaj obljubil, da bo o ukinitvi postaje še enkrat razmislil.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Zanima Me.
Zanima Me. Se strinjam0 Se ne strinjam0
Kot občane vas vabim, da odgovorite na tri kratka vprašanja (spodnja povezava) in mi s tem pomagate pri opravljanju raziskave s področja zagotavljanja varnosti na loklani ravni (torej občini Šempeter-Vrtojba), v okviru magistrskega programa na fakulteti za varnostne vede. Hvala.

https://www.1ka.si/a/35664

12.02.2014 ob 17:51:04 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea

Bodite prvi pri oddaji mnenja.