Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
1°C | 6°C
četrtek, 19.01.2017
1°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-3°C | 5°C
sobota, 21.01.2017
-5°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-2°C | 9°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
1°C
6°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Bliža se Boreljada 2014


ŠPORT, TURIZEM, DOGODKI

| |
17.09.2014      15:47
A A

Bliža se Boreljada 2014Deli:

September je v Vrtojbi čas, ko praznuje borela. Ja, to »prevozno« sredstvo ima svoj praznik – Boreljado, ki privablja čedalje več obiskovalcev od blizu in daleč. Letos bo tradicionalna etnološka, kulturna in športna prireditev potekala med 19. in 21. septembrom. Organizator Krajevni odbor Vrtojba, ki dogodke oblikuje v sodelovanju s številnimi drugimi domačimi društvi in zavodom KŠTM Šempeter-Vrtojba, bo z Boreljado obudili delček navad in dogajanja vaškega življenja, da ne utonejo v pozabo.

 

Kaj prinaša Boreljada 2014?


Tako kot doslej organizatorji ob podpori Občine Šempeter-Vrtojba pripravljajo pestro paleto dogodkov, kjer lahko vsak najde kaj zase. V petek, 19. septembra, bodo imeli glavno besedo najprej otroci. Zanje so dopoldan v POŠ Vrtojba in Vrtcu Sonček pripravili ustvarjalne delavnice na temo “Z borelo od p'ča do p'ča po Vrtejbi”, pod večer ob 18.30 pa bo v mali dvorani Mladinskega centra Vrtojba odprtje razstave otroških izdelkov in fotografij “Boreljada 2013”, ki so nastale lansko jesen. Ob 19. uri se bo dogajanje preselilo v dvorano nadstropje nižje, kjer si bomo prvič lahko ogledali dokumentarni film “Z borelo od vodnjaka do vodnjaka po Vrtojbi”, ki govori o vrtojbenski preteklosti in kulturnem ter verskem izročilu.

 

Sobota, 20. septembra, bo športno obarvana. Ekipe se bodo pomerile v balinanju in malem nogometu, obiskovalci bodo lahko testirali svojo telesno zmogljivost, zvečer pa se pomerili v briškuli.

 

Boreli pa je namenjena nedelja, 21. septembra. Praznovanje se bo začelo s sv. mašo v vrtojbenski župnijski cerkvi, ki ji bo sledil blagoslov borel in priložnostno družabno srečanje. Nato se bomo preselili v Mladinski center Vrtojba, kjer bosta župan Občine Šempeter-Vrtojba, Milan Turk, in župan Občine Hodiše ob jezeru/Keutschach am See na Avstrijskem Koroškem, Gerhard Oleschko, slovesno podpisala listino o pobratenju, ki bo prijateljske vezi dokončno utrdila tudi na formalni ravni. Ob 15. uri pa se bo dogajanje preselilo na ulice Vrtojbe, po katerih bo potekal tradicionalni sprevod borel, ki bo mimo obnovljenih vodnjakov vodil do prireditvenega prostora na parkirišču pred vrtcem.  Tam boste poleg zanimivih, pestro obloženih borel, lahko videli še spretnosti plesalk in plesalcev plesne šole Kreart ter pokušali “Vrtejbnsko kuhnjo” in pecivo. Dan se bo zaključi z zabavo, ki ji bo ritem še pozno v noč dajal ansambel Zvita feltna s Krasa.

 

Ste že izbrali kaj zase?
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
PDF
Letak
29859384e0_letakboreljada014.pdf (498,45 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.