Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

13. srečanje s preteklostjo v duhu gesla ......


DRUŠTVA

| |
19.11.2012      15:40
A A

13. srečanje s preteklostjo v duhu gesla "Nikoli več vojne!"Miro Žnidaršič – v uniformi dobrega vojaka Švejka – je skuhal več kot dvesto litrov vojaškega pasulja. (Foto: Mojca Dumančič)
Miro Žnidaršič – v uniformi dobrega vojaka Švejka – je skuhal več kot dvesto litrov vojaškega pasulja. (Foto: Mojca Duma...
Deli:

Zbiralci starih vojaških predmetov in drugih starin so se v nedeljo, 18. novembra 2012 znova zbrali v HIT šport centru v Šempetru pri Gorici, kjer je Društvo Soška fronta že trinajstič zapored pripravilo mednarodno srečanje, naslednje bo marca prihodnje leto. Srečanje s preteklostjo je eno večjih v Sloveniji. Uvršča se takoj za mednarodnim sejmom zbirateljstva Collecta na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Med zbiratelji velja tudi za eno najbolj obiskanih in eno najlepših te vrste.

Do poznih popoldanskih ur je več kot sto zbirateljev iz Slovenije, Italije, Avstrije, z Madžarskega, Hrvaškega, iz Srbije, s Češkega in Poljskega izmenjevalo vojaške ostaline. Poleg zbiralcev starih vojaških predmetov in razglednic je sodelovalo tudi več filatelistov in numizmatikov. Večina predmetov pa je iz prve svetovne vojne. Tu ne gre le za orožje, pač pa tudi za osebne predmete vojakov kot so gumbi, slike, nočne posode, uniforme, odlikovanja, pa knjige,  fotografije in razglednice, ki so jih pisali vojaki s front pred skorajda stoletjem. Najdejo se celo vojaški športni rekviziti. Vsaj desetkrat toliko je bilo obiskovalcev, ki so ogledovali, kupovali, barantali ali zgolj poslušali številne zgodbe. 

Več si lahko preberete v prispevku Mojce Dumančič.

Povezave:rtvslo.si
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.