Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, po nižinah v notranjosti Slovenije bo spet nastajala megla.
-6°C | 12°C
torek, 24.01.2017
-4°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
0°C | 6°C
četrtek, 26.01.2017
-5°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 22.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

11. 11. ob 11.11. prižgite svečo v spomin na ......


NOVICE

| |
10.11.2013      10:21
A A

11. 11. ob 11.11. prižgite svečo v spomin na padle v 1. svetovni vojniDeli:

Inštitucije iz vzhodno evropskih držav, ki se ukvarjajo z ohranjanjem dediščine prve svetovne vojne, so dale pobudo, da bi v spomin na vse žrtve prve svetovne vojne prižgali sveče. Vse, ki se želite pridružiti akciji, vljudno prosimo, da 11. novembra, na dan, ko je se je leta 1918 končala 1. svetovna vojna, ob 11. uri in 11 minut pri spomeniku ali na vojaškem pokopališču v svojem kraju, na oknu ali ob vhodu v svoje stanovanje, ustanovo ali šolo prižgete svečo in s tem izrazite svoje spoštovanje do vojakov, ki so dali svoja življenja.

 

Namen akcije je, da bi se v znamenju „skupne evropske spominske slovesnosti” čimveč pripadnikov današnje generacije poistovetilo z usodami naših pradedov in prapradedov, ki so padli na bojišču, ter se zavedlo pomembnosti ohranjanja njihovega spomina. S tem bodo heroji, med katerimi so številni navadni vojaki, postali nesmrtni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.