Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 18 stopinj C.
8°C | 11°C
petek, 28.10.2016
3°C | 13°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
7°C | 13°C
ponedeljek, 31.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

13. in 14. maja se je Koroška regija ......


TURIZEM

| |
19.05.2015      10:17
A A

13. in 14. maja se je Koroška regija predstavila na 20. Dnevih slovenskega turizma v Zagrebu


Partnerji, ki delujemo na področju promocije turizma na obeh straneh Koroške, tj. ponudniki turističnih storitev in turističnih aranžmajev (Podzemlje Pece d.o.o., Geopark Karavanke, Kärnten Klopeiner See Südkärnten, Hiša mojstrovin Perger 1757, Javni zavod ŠKTM Radlje ob Dravi, Javni zavod Dravit Dravograd, Spotur Slovenj Gradec, Turistična kmetija Klančnik in Kareta Turizem d.o.o.) smo se v času od 13.-14.5.2015 pod nazivom »Koroška – zakladnica presenečenj« predstavili na Dnevih slovenskega turizma v Zagrebu.


Deli:

V dveh dneh smo na sejmu v Zagrebu predstavili našo regijo z vsemi najatraktivnejšimi turističnimi točkami in ponudniki turističnih storitev. Od obiskovalcev smo izvedeli, da Slovenijo zelo radi obiskujejo, večina jih je bila že vsaj v Ljubljani ali na Bledu. Poleg teh dveh destinacij so pri Hrvatih zelo popularna slovenska smučišča ter slovenske terme, marsikoga pa pot zanese še v Postojnsko jamo.

Povedali so nam, da vedno več planinarijo in kolesarijo, zato bi radi poleg že poznanih destinacij na Gorenjskem in Štajerskem spoznali še katere druge. Presenetilo nas je, da je kar nekaj obiskovalcev že bilo na Peci, marsikateri pa so o njej že slišal in so se  na stojnici ustavili zato, da bi pridobil več informacij o tem. Na splošno Hrvatje radi hodijo v naše gore, saj pravijo, da imamo na tem področju boljšo ponudbo storitev od njih. Hrvate privlači tudi slovenska kulinarika in seveda slovenska vina, zato so pokazali velik interes tudi za obisk kmečkih turizmov pri nas. Na Koroško bi prišli tudi smučat ali obiskati jezera na naši in avstrijski strani.

Na stojnici so nas obiskali še v Zagrebu živeči Korošči in ostali Slovenci, člani Slovenskega doma v Zagrebu. Zelo veseli so bili, da smo jim v Zagreb prinesli košček naše domovine in obljubili smo si, da bomo ostali v stikih ter se pogosteje obiskovali in sodelovali.

Naše dvodnevno gostovanje v Zagrebu smo izkoristili tudi za srečanja s potencialnimi poslovnimi partnerji, ki bi naše že pripravljene turistične aranžmaje za Koroško tržili pri njihovih strankah. Seveda bo za to potrebnega veliko vloženega dela in truda, a verjamemo, da nam bo z dobro voljo uspelo tudi to.

Veseli smo, da smo se odločili za ta korak in se predstavili na sejmu in upamo, da se bomo tega dogodka še kdaj udeležili, saj želimo, da bi Koroška med hrvaškimi turisti postala vse bolj prepoznavna in priljubljena turistična destinacija.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ravne na Koroškem!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
30.09.2016 | Kultura
Tomaž Furlan: WEAR
03.11.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
30.09.2016 | Kultura
Tomaž Furlan: WEAR
03.11.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.