Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

delno oblačno
Danes bo večinoma oblačno ali megleno, predvsem na jugu in vzhodu bo občasno rahlo snežilo. V višjih legah nad okoli 900 m in na Primorskem bo pretežno jasno. Pihala bo šibka do zmerna burja, ki se bo proti večeru krepila. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, na Primorskem do 8 stopinj C.
-12°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-13°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-8°C | -0°C
petek, 27.01.2017
-10°C | -1°C
sobota, 28.01.2017
-12°C | 2°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-12°C
0°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V Škofji Loki zmago slavil Ravenčan Gregor ......


ŠPORT

| |
09.11.2014      9:50
A A

V Škofji Loki zmago slavil Ravenčan Gregor Vezonik skupaj z Mino Markovič


V Škofji Loki je potekala tretja tekma v težavnosti za državno prvenstvo 2014.


Gregor v finalni smeri.
Gregor v finalni smeri.
Deli:

Teden dni pred zadnjo tekmo svetovnega pokala v Kranju so se najboljši slovenski plezalci pomerili na tekmi za državno prvenstvo v Škofji Loki. Finalni smeri za člane in članice sta bili tokrat nekoliko "drugačni", saj sta bili sestavljeni pretežno iz volumnov, klasičnih oprimkov pa je bilo na videz bolj malo. Tekmovalci so se morali spopasti tudi z nekaj atraktivnimi dinamičnimi gibi, v katerih so uživali tudi gledalci.

V moški konkurenci je nekoliko presenetljivo, a zasluženo, zmagal član Alpinističnega kluba Ravne Gregor Vezonik. Med vsemi tekmovalci je najhitreje opravil s spodnjim delom smeri, potem pa z zanesljivim in odločnim plezanjem dosegel najvišjo višino in se veselil svoje prve zmage na tekmah državnega prvenstva v članski konkurenci. Na drugo mesto se je uvrstil domačin Jure Raztresen (PK Škofja Loka), tretji pa je bil Jure Bečan(ŠPO Tržič).

V ženski konkurenci je prepričljivo zmagala Mina Markovič (ŠPK Plus) ki je v zaključku sezone v vrhunski formi. Na drugo mesto se je uvrstila Katja Kadič (ŠPO Rašica), na tretje mesto pa se uvrstila Maja Vidmar (PK Škofja Loka).

Pred člani so se za točke državnega prvenstva potegovali še tekmovalci v srednjih kategorijah in med starejših deklicah je slavila Slovenjgradčanka Janja Garnbret. V isti kategoriji je nastopila še članica Alpinističnega kluba Ravne Sara Glušič, ki se je uvrstila na 12. mesto. Njena klubska kolega Zan Sudar in Vid Urnaut, ki  sta nastopila med kadeti sta se uvrstila na 5. oz. 9. mesto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ALPINISTIČNI KLUB RAVNE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ALPINISTIČNI KLUB RAVNE
ALPINISTIČNI KLUB RAVNE
TRG SVOBODE 0017
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.01.2017
Danes ni dogodkov.
28.01.2017 | Tečaji in delavnice
Prižgi svojo Lučko
28.01.2017 | Tečaji in delavnice
Prižgi svojo Lučko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.