Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
0°C | 16°C
torek, 01.05.2017
3°C | 19°C
sreda, 02.05.2017
6°C | 18°C
četrtek, 03.05.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V Škofji Loki zmago slavil Ravenčan Gregor ......


ŠPORT

| |
09.11.2014      9:50
A A

V Škofji Loki zmago slavil Ravenčan Gregor Vezonik skupaj z Mino Markovič


V Škofji Loki je potekala tretja tekma v težavnosti za državno prvenstvo 2014.


Gregor v finalni smeri.
Gregor v finalni smeri.
Deli:

Teden dni pred zadnjo tekmo svetovnega pokala v Kranju so se najboljši slovenski plezalci pomerili na tekmi za državno prvenstvo v Škofji Loki. Finalni smeri za člane in članice sta bili tokrat nekoliko "drugačni", saj sta bili sestavljeni pretežno iz volumnov, klasičnih oprimkov pa je bilo na videz bolj malo. Tekmovalci so se morali spopasti tudi z nekaj atraktivnimi dinamičnimi gibi, v katerih so uživali tudi gledalci.

V moški konkurenci je nekoliko presenetljivo, a zasluženo, zmagal član Alpinističnega kluba Ravne Gregor Vezonik. Med vsemi tekmovalci je najhitreje opravil s spodnjim delom smeri, potem pa z zanesljivim in odločnim plezanjem dosegel najvišjo višino in se veselil svoje prve zmage na tekmah državnega prvenstva v članski konkurenci. Na drugo mesto se je uvrstil domačin Jure Raztresen (PK Škofja Loka), tretji pa je bil Jure Bečan(ŠPO Tržič).

V ženski konkurenci je prepričljivo zmagala Mina Markovič (ŠPK Plus) ki je v zaključku sezone v vrhunski formi. Na drugo mesto se je uvrstila Katja Kadič (ŠPO Rašica), na tretje mesto pa se uvrstila Maja Vidmar (PK Škofja Loka).

Pred člani so se za točke državnega prvenstva potegovali še tekmovalci v srednjih kategorijah in med starejših deklicah je slavila Slovenjgradčanka Janja Garnbret. V isti kategoriji je nastopila še članica Alpinističnega kluba Ravne Sara Glušič, ki se je uvrstila na 12. mesto. Njena klubska kolega Zan Sudar in Vid Urnaut, ki  sta nastopila med kadeti sta se uvrstila na 5. oz. 9. mesto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ALPINISTIČNI KLUB RAVNE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ALPINISTIČNI KLUB RAVNE
ALPINISTIČNI KLUB RAVNE
TRG SVOBODE 0017
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah
08.05.2017 | Ostalo
Skupina mladih za samopomoč
30.04.2017 | Družabni dogodki
Tradicionalno prvomajsko kresovanje na Javorniku
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah
08.05.2017 | Ostalo
Skupina mladih za samopomoč

Bodite prvi pri oddaji mnenja.