Koroški paraplegiki z odličnim končnim 2. mestom ekipnega tekmovanja atletike

Četrto, zadnje kolo ekipnega tekmovanja v atletiki, ki je bilo na atletskem stadionu v Kopru, je organiziralo društvo DP Istre in Krasa s pomočjo Atletskega kluba Koper. Tekmovanja se je udeležilo 45 tekmovalcev iz osmih društev.

To kolo je premočno zmagala favorizirana ekipa, tokrat prvič po dolgem času v popolni zasedbi, Društva paraplegikov JZ Štajerske, ki so tako z osvojenimi 5.511,67 točkami prevzeli prehodni pokal od koroškega društva, ki je zmagalo lansko leto. Korošci smo se kljub okrnjeni ekipi odlično odrezali, osvojili drugo mesto in v skupnem seštevku s 4.275,41 točkami dosegli 2. mesto. Tretji to kolo in skupno s 4.102,15 točkami so bili paraplegiki iz podravskega društva.

Erjavec Branko je dosegel 4. mesto pri metu diska (7,66 m) in 2. mesto pri metu kija (19,85 m). Sandi Rebernik je dosegel najboljši rezultat pri metu krogle 5. mesto (6,33 m), pri metu diska 15. in kopja 10. mesto. Sandi se je pomeril tokrat tudi v vožnji in je na 200 m dosegel 6. mesto. Grilc Zdravko je v metu kopja dosegel odlično 3. mesto (14,05 m) in v metu krogle 6. mesto (5,28 m). Pomeril se je tudi v vožnji na 100 m in dosegel 7. mesto. Mitja Breg je najboljši rezultat pri metih dosegel pri metu kopja 4. mesto (16,58 m), disk 10. mesto in krogli 7. mesto. Pri vožnjah je dosegel 1. mesto na 400 m (1 min 29 s) in 2. mesto na 800 m (3 min 12 s). Najboljši posamični rezultat je uspel Flere Jožetu DP Jugozahodne štajerske v metu diska 11,30 m in 858,01 točk ter Plank Henriku, ki je vrgel kopje 15,43 m in prejel 830,46 točk.

Letošnje tekmovanje je zaznamovala izredno visoka udeležbe na vseh štirih kolih. Na štirih tekmah ni nikoli sodelovalo manj kot 40 tekmovalcev.

Čestitke vsem atletom, ki so tekmovali v tej sezoni in dosegali izjemne rezultate. Čez poletje polno rekreacije bodo atleti posamezniki pilili tehniko in varčevali energijo, saj se bodo septembra pomerili še na državnem prvenstvu. Čestitke za doseženo končno 2. mesto. Bravo Korošci!

Avtor besedila in fotografij: Mitja Breg