Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
8°C | 15°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
8°C | 11°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 13°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 9h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
8°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Izjemni uspehi plavalcev Fužinarja na zimskem ......


ŠPORT

| |
13.02.2014      21:10
A A

Izjemni uspehi plavalcev Fužinarja na zimskem državnem prvenstvu


Plavalci in plavalke Plavalnega kluba Fužinar so na minulih državnih prvenstvih v Mariboru in v Kranju skupaj osvojili kar 103 medalje (46 zlatih, 32 srebrnih in 25 bronastih). Ekipi dečkov in deklic ter mlajših dečkov in deklic sta osvojili tudi naslove ekipnih državnih prvakov.


Deli:

V preteklih vikendih so v 25-metrskih bazenih v Kranju in Mariboru potekala zimska državna prvenstva v plavanju za plavalce vseh kategorij.

Plavalci in plavalke PK Fužinar so tudi tokrat pokazali borbenost ter odlično pripravljenost, za kar lahko pripišemo zasluge tudi zelo dobrim pogojem, v katerih trenirajo.

Med starejšimi plavalci je bila najuspešnejša Diana Naglič, ki je kar petkrat osvojila naslove državne prvakinje, enkrat v absolutni kategoriji in štirikrat v mladinski. Dva naslova mladinske državne prvakinje je osvojila tudi Maruša Mlinar, Aleksander Rupar pa enega.

Najuspešnejše kadetinje so bile Janja Jamšek, Janja Šegel, obe sta dvakrat osvojili naslove državnih prvakinj, ter Janja Britovšek, ki je postala državna prvakinja na 50m hrbtno.

Poleg prej omenjenih plavalcev so medalje osvajali tudi Gaja Natlačen, Nika Golob ter ženska štafeta v absolutni kategoriji; Niko Zorman v mladinski kategoriji ter Gašper Oder v kategoriji kadetov.

V kategoriji deklic je bila najuspešnejša Moja Hancman, saj se je kar šestkrat povzpela na najvišjo stopničko in tako postala državna prvakinja vseh prostih slogov ter discipline 100m hrbtno. Trikratni naslov državnega prvaka si je v vseh prsnih disciplinah priplaval Dejan Šteharnik. Dvakratna državna prvakinja hrbtnega sloga je postala Urška Hancman ter bila enkrat druga. Po en naslov državnega prvaka sta si priplavala tudi Matija Može in Gal Kordež. Matija je osvojil še tri druga mesta, Gal pa eno. Tri srebrne medalje si je okrog vratu nadela tudi Sara Račnik.

V mlajšem letniku sta na stopničke stopila Daša Tušek in Orlando Savič Frankulovič.

Štafete dečkov in deklic so osvojile naslove državnih prvakov v vseh treh štafetah.

V finalnih nastopih so plavali še Katja Kajžer, Teja Sagernik, Gal Medvešek in Žiga Merkač.

Dečki in deklice so na državnem prvenstvu prepričljivo osvojili naslov ekipnih državnih prvakov. Plavalni klub Triglav iz Kranja so premagali za 198 točk.  

V ekipi mlajših dečkov in deklic je bil najuspešnejši plavalec Lovro Knez, ki je kar šestkrat osvojil naslov državnega prvaka in bil enkrat tretji ter Metka Remic, ki je v mlajšem letniku zmagala sedemkrat ter bila enkrat druga. Dobro so se odrezali tudi ostali plavalci in plavalke. Na stopničke so se povzpeli še Zoja Markač ki je bila trikrat druga in dvakrat tretja, Gašper Gregor in Jaš Berložnik, ki sta osvojila eno drugo in eno tretje mesto. V mlajšem letniku se je na stopničke povzpel tudi Ožbej Knez, ki je bil enkrat tretji.

Naslove državnih prvakov sta osvojili tudi fantovski štafeti na 4 x 50m prosto in 4 x 50m mešano. Deklice so bile dvakrat tretje.

Ekipa mlajših dečkov in deklic je osvojila ekipni naslov državnih prvakov. Drugo uvrščeno ekipo iz Ljubljane so premagali za kar 2213 točk.

Čestitke mladim plavalcem!

 
Povezave:www.pkfuzinar.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PK FUŽINAR RAVNE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PK FUŽINAR RAVNE
PK FUŽINAR RAVNE
NA GRADU 0006
Tel:041 727 339
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
30.04.2017 | Družabni dogodki
Tradicionalno prvomajsko kresovanje na Javorniku
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela

Bodite prvi pri oddaji mnenja.