Izjemni uspehi plavalcev Fužinarja na zimskem ......

| |
13.02.2014      21:10

Izjemni uspehi plavalcev Fužinarja na zimskem državnem prvenstvu

Plavalci in plavalke Plavalnega kluba Fužinar so na minulih državnih prvenstvih v Mariboru in v Kranju skupaj osvojili kar 103 medalje (46 zlatih, 32 srebrnih in 25 bronastih). Ekipi dečkov in deklic ter mlajših dečkov in deklic sta osvojili tudi naslove ekipnih državnih prvakov.

V preteklih vikendih so v 25-metrskih bazenih v Kranju in Mariboru potekala zimska državna prvenstva v plavanju za plavalce vseh kategorij.

Plavalci in plavalke PK Fužinar so tudi tokrat pokazali borbenost ter odlično pripravljenost, za kar lahko pripišemo zasluge tudi zelo dobrim pogojem, v katerih trenirajo.

Med starejšimi plavalci je bila najuspešnejša Diana Naglič, ki je kar petkrat osvojila naslove državne prvakinje, enkrat v absolutni kategoriji in štirikrat v mladinski. Dva naslova mladinske državne prvakinje je osvojila tudi Maruša Mlinar, Aleksander Rupar pa enega.

Najuspešnejše kadetinje so bile Janja Jamšek, Janja Šegel, obe sta dvakrat osvojili naslove državnih prvakinj, ter Janja Britovšek, ki je postala državna prvakinja na 50m hrbtno.

Poleg prej omenjenih plavalcev so medalje osvajali tudi Gaja Natlačen, Nika Golob ter ženska štafeta v absolutni kategoriji; Niko Zorman v mladinski kategoriji ter Gašper Oder v kategoriji kadetov.

V kategoriji deklic je bila najuspešnejša Moja Hancman, saj se je kar šestkrat povzpela na najvišjo stopničko in tako postala državna prvakinja vseh prostih slogov ter discipline 100m hrbtno. Trikratni naslov državnega prvaka si je v vseh prsnih disciplinah priplaval Dejan Šteharnik. Dvakratna državna prvakinja hrbtnega sloga je postala Urška Hancman ter bila enkrat druga. Po en naslov državnega prvaka sta si priplavala tudi Matija Može in Gal Kordež. Matija je osvojil še tri druga mesta, Gal pa eno. Tri srebrne medalje si je okrog vratu nadela tudi Sara Račnik.

V mlajšem letniku sta na stopničke stopila Daša Tušek in Orlando Savič Frankulovič.

Štafete dečkov in deklic so osvojile naslove državnih prvakov v vseh treh štafetah.

V finalnih nastopih so plavali še Katja Kajžer, Teja Sagernik, Gal Medvešek in Žiga Merkač.

Dečki in deklice so na državnem prvenstvu prepričljivo osvojili naslov ekipnih državnih prvakov. Plavalni klub Triglav iz Kranja so premagali za 198 točk.

V ekipi mlajših dečkov in deklic je bil najuspešnejši plavalec Lovro Knez, ki je kar šestkrat osvojil naslov državnega prvaka in bil enkrat tretji ter Metka Remic, ki je v mlajšem letniku zmagala sedemkrat ter bila enkrat druga. Dobro so se odrezali tudi ostali plavalci in plavalke. Na stopničke so se povzpeli še Zoja Markač ki je bila trikrat druga in dvakrat tretja, Gašper Gregor in Jaš Berložnik, ki sta osvojila eno drugo in eno tretje mesto. V mlajšem letniku se je na stopničke povzpel tudi Ožbej Knez, ki je bil enkrat tretji.

Naslove državnih prvakov sta osvojili tudi fantovski štafeti na 4 x 50m prosto in 4 x 50m mešano. Deklice so bile dvakrat tretje.

Ekipa mlajših dečkov in deklic je osvojila ekipni naslov državnih prvakov. Drugo uvrščeno ekipo iz Ljubljane so premagali za kar 2213 točk.