41. mednarodni plavalni miting Ravne 2014

| |
24.03.2014      22:02

Plavalni klub Fužinar je v soboto, 22. ter v nedeljo, 23. marca 2014 organiziral že 41. mednarodni plavalni miting Ravne 2014, ki se ga je udeležilo 257 plavalk in plavalcev iz 27 – ih klubov iz Avstrije, Bolgarije, Bosne in Hercegovine, Italije, Makedonije, Srbije in Slovenije.

Tekmovanje je potekalo pod balonom Mestnega kopališča na Ravnah. Predtekmovanja so bila ob 900, finala ob 1700. Uradno sta ga otvorila predsednik PK Fužinar – g. Miran Kos, ter podžupan Občine Ravne – g. Milan Škafar.

Med tekmovalci je bila celotna slovenska reprezentanca, ki je na tekmovanje pripotovala neposredno iz višinskih priprav iz Španije ter kadetska in mladinska reprezentanca, ki je na Ravnah opravljala enotedenske priprave. Tako so se tekmovanja udeležili Damir Dugonjić, Matjaž Markič ter Peter John Stevens, ki so poskrbeli za vznemirljive nastope v vseh treh prsnih disciplinah. V ženski konkurenci je nastopila Tjaša Vozel, Anja Klinar, Nastja Govejšek, Tjaša Pintar ter naša domača plavalka – Gaja Natlačen, ki je v nedeljski zadnji disciplini – 1500m prosto poskrbela za razburljivo tekmovanje, saj sta s Špelo Perše iz Radovljice plavali skupaj do zadnjega metra. Na koncu je Gaja premagala Špelo za štiri desetinke sekunde.

Tekmovalci so kar štirinajstkrat postavili nove rekorde mitinga v različnih disciplinah.

Na tekmovanju je nastopilo 50 Fužinarjevih plavalcev, tri plavalke pa so zastopale reprezentanco Slovenije. Skupaj so naši plavalci osvojili 90 medalj (17 v absolutni, 7 v članski, 5 v mladinski, 17 v kadetski kategoriji ter kar 44 v kategoriji mlajših plavalcev).

V absolutni kategoriji so medalje osvajali: Damir Dugonjić, Gaja Natlačen, Diana Naglič, Maruša Mlinar, Janja Šegel, Aleksander Rupar, Nika Golob, Alen Kordež in Janja Jamšek.

Med člani je tri zlate medalje osvojil Damir Dugonjić, Gaja Natlačen eno ter Nika Golob tri srebrne medalje.

V mladinski kategoriji je Diana Naglič osvojila dve drugi ter eno tretje mesto, Aleksander Rupar eno tretje, Maruša Mlinar pa se je enkrat povzpela na najvišjo stopničko.

Najuspešnejša kadetinja je bila Janja Šegel, saj je osvojila kar šest kolajn – 5 zlatih in eno srebrno, takoj za njo Janja Jamšek s tremi zlatimi, eno srebrno in eno bronasto medaljo. Janja Britovšek je osvojila tri druga mesta, Gašper Oder eno prvo in eno tretje mesto. Tretji je bil Niko Podričnik.

Največ medalj so zopet osvojili najmlajši plavalci Fužinarja. Najuspešnejša sta bila Matija Može in Mojca Hancman. Oba sta osvojila štiri prva mesta. Urška Hancman je zmagala trikrat. Gal Kordež je osvojil dve zlati in dve srebrni medalji, Dejan Šteharnik tri srebrne in eno bronasto, Saša Mencinger dve zlati in eno bronasto, Žan Rihter dve zlati, Sara Račnik štiri srebrne in eno bronasto, Neja Novak in Gini Slavič eno srebrno in eno bronasto, tri bronaste medalje si je okrog vratu nadel Lovro Knez. Orlando Savić Frankulović si je zbral komplet medalj, saj je osvojil eno prvo, eno drugo ter eno tretje mesto. Eno drugo mesto je osvojila Nuša Šegel, na tretjo stopničko pa so stopili Teja Sagernik, Metka Remic, Zoja Markač ter Jaš Berložnik.

Med najboljšimi tremi po seštevku točk dveh finalnih nastopov sta bila Damir Dugonjić, ki je v moški konkurenci zbral največ točk (1725), ter tako osvojil prvo mesto, v ženski konkurenci pa je Gaja Natlačen zbrala 1580 točk ter osvojila drugo mesto.

Čestitke vem plavalcem za dosežene rekorde, norme ter borbenost in izboljšanje osebnih rekordov.