Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, le v Prekmurju se bo zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem do 12, v krajih z meglo okoli -3 stopinje C.
-6°C | 3°C
sreda, 07.12.2016
-6°C | 3°C
četrtek, 08.12.2016
-7°C | 3°C
petek, 09.12.2016
-7°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-7°C | 6°C
Opozorila
Torek, 6.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
3°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

2. Koroški triatlon


ŠPORT, DOGODKI

| |
07.07.2015      23:54
A A

2. Koroški triatlon


Triatlonska sekcija Plavalnega kluba Fužinar je organizirala 2. Koroški triatlon, ki se ga je udeležilo 68 triatloncev v individualnih preizkušnjah ter 20 v štafetah.


Deli:

Na peklensko vročo nedeljo, 5. julija, je Triatlonska sekcija Plavalnega kluba Fužinar organizirala 2. Koroški kros triatlon. Tekmovanje je potekalo na olimpijskem bazenu Mestnega kopališča, po gozdni poti do Navrškega vrha, Žerjavel ter Podgore, nazaj do bazena ter okrog bazena po mestnem parku.

Triatlonci so se lahko odločili  za tri različne proge:  šprint kros triatlon (Mlinotestov kros pokal), super šprint triatlon za vsakogar ter super šprint triatlon za zaposlene v skupini SIJ in partnerje. Preplavali so 250 ali 750 metrov, prekolesarili 8, oz. 16. km ter pretekli 2,5 oz. 5 km.

Tokratnega triatlona se je udeležilo 20 triatloncev v štafetah ter 68 posamezno. V absolutni kategoriji sprint triatlona je bila najboljša posameznica Lana Nemanič iz Ljubljane, med moškimi pa Mariborčan Mitja Kit. Najvišje uvrščeni Fužinarjev triatlonec je bil Miha Žvikart na šestem mestu. Med najboljšimi triatlonci sprint kros triatlona sta bila tudi bivša Korošca Mitja Mori, na tretjem mestu ter Peter Harnold na četrtem.

V super šprint triatlonu za vsakogar sta prvo mesto osvojila Robi Brezovnik in Jana Makuc, oba  predstavnika Koroškega atletskega kluba, drugo mesto je osvojila Fužinarjeva triatlonka Anja Srebotnik, na tretje mesto pa sta se povzpela Peter Šart in Katja Gliebe, oba Fužinarjeva tekmovalca.

Med starejšimi deklicami so nastopile tri Fužinarjeve plavalke – Daša Tušek, Neja Novak in Gini Slavič. Zmagala je Daša, predstavnica ekipe Medikem High5. Neja je bila druga. V kadetski konkurenci je nastopil plavalec Žan Rihter, ki je osvojil drugo mesto. V triatlonski preizkušnji za zaposlene v skupini SIJ se je na zmagovalno stopničko povzpel Samo Jenič, TK Fužinar. Med veterani je drugo mesto osvojil domačin Silvester Oswald.

Kar nekaj tekmovalcev se je odločilo za štafetni triatlonski preizkus. Na krajši progi je zmagala štafeta v postavi Matija Može, Teo Pečnik in Gal Senekovič, na daljši progi pa je zmago štafeti priplaval Aleksander Rupar, prekolesaril Rok Naglič in pretekel Tadej Grilc. Marko Šuler in Janez Jamnik sta osvojila drugo mesto, tretje mesto pa so si priborili Fužinarjeve triatlonke Patricija Rupar, Mojca Kert in Andreja Sagmeister. V enkrat daljši preizkušnji so Miran Kos, Alfonz in Jan Prevorčič osvojili drugo mesto, Žan Rihter, Maks Škufca in Marko Petek pa tretje.

Čestitke vsem zmagovalcem in udeležencem 2. Koroškega triatlona.

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PK FUŽINAR RAVNE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PK FUŽINAR RAVNE
PK FUŽINAR RAVNE
NA GRADU 0006
Tel:041 727 339
Koledar dogodkov Preglej vse
December 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
06.12.2016
Danes ni dogodkov.
08.12.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
10.12.2016 | Tečaji in delavnice
Prižgi svojo lučko
15.12.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
08.12.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
10.12.2016 | Tečaji in delavnice
Prižgi svojo lučko
15.12.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.