Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo, občasno pretežno oblačno. Predvsem sredi dneva in popoldne se bodo pojavljale krajevne plohe in posamezne nevihte, kakšna lahko tudi še pozno zvečer ali ponoči. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
13°C | 24°C
četrtek, 25.05.2017
9°C | 20°C
petek, 26.05.2017
8°C | 21°C
sobota, 27.05.2017
10°C | 23°C
nedelja, 28.05.2017
6°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Radio Hudo - OŠ Koroški jeklarji


ŠOLSTVO

| |
22.10.2014      16:56
A A

Radio Hudo - OŠ Koroški jeklarjiDeli:

 

Učenci OŠ Koroški jeklarji so sodelovali z novinarji 1. programa radia Slovenija, ki pripravljajo v okviru oddaje za mlade na radiu Hudo delavnice za osnovnošolce, ki vzgojo za medije že poznajo, zanima pa jih tudi praktično delo novinarja. Delavnice vodita Tadeja Bizilij in Dejan Petek. Oddaja je na sporedu vsako soboto ob 9. uri. V okviru delavnic so se srečali trikrat, cilj pa je bil, da učenci spoznajo radio kot medij, delo radijskega novinarja in da se tudi sami preizkusijo pri tem delu ter pripravijo oddajo. Najbolj hudo oddajo za mlade na Radiu Slovenija pripravlja in vodi Tadeja Bizilj.

Pričela se je torej v mesecu oktobru z novim začetkom sezone novinarskih delavnic Radia Hudo. Led so tokrat prebijali mladi z Osnovne šole Koroški Jeklarji z Raven na Koroškem.

V oddaji so razmišljali o tem, kako mladi gledajo na svet drog. Teh je namreč vse več – in ravno mladostniki so tisti, ki jih sicer preizkušajo bolj iz radovednosti, sčasoma pa se jim ne morejo več izognit, saj postanejo odvisni. Učenci so povabili k mikrofonu različne goste, tudi take, ki se profesionalno ukvarjajo z odpravo odvisnosti. Iz nevladne organizacije Projekt Človek je prišel Gregor Duler, z njim so opravili pogovor, učence na šoli so vprašali kaj že vedo o tej temi in pripravili reportažo, na ulici pa so izvedli anketo.

Oddajo so torej skupaj pripravili in vodili Tadeja Bizilj in Dejan Petek ter mladi ravenski novinarji z OŠ Koroških jeklarjev pod mentorstvom je Petre Podjaveršek.

Ne smemo pa pozabiti, da je projekt zasnovan kot tekmovanje. Učenci so posneli tudi avdio posnetek na temo Moj domači kraj in tako predstavili Ravne. Obiskali so Osrednjo knjižnico dr. Franca Sušnika, stalno razstavo Mati fabrika, saj se vendarle imenujejo Jeklarji, ter poizvedeli, zakaj so Ravne mesto Forma vive. Hkrati pa so naredili tudi tekmovalni video posnetek, kako nastaja video posnetek. Vse gledalce in poslušalce so povabili na obisk v kraj, ”… kjer gleda Uršla dol na nas …” Vsi posnetki, tudi oddaja, so na voljo na spletni strani radia Hudo.

V mesecu maju bo potekalo glasovanje za naj oddajo in posnetke. Glasujete lahko z dopisnico ali glasom na facebook strani.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2017
Danes ni dogodkov.
29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)
29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.