Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 30.05.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, predvsem v severni Sloveniji bodo posamezne nevihte. Pihal bo šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 31 stopinj C.
13°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
16°C | 27°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 26°C
petek, 02.06.2017
13°C | 27°C
sobota, 03.06.2017
13°C | 27°C
Opozorila
Torek, 30.5.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

10 let sodelovanja z velikovško šolo


ŠOLSTVO

| |
06.11.2014      20:35
A A

10 let sodelovanja z velikovško šoloDeli:

Osnovna šola Koroški jeklarji že deseto leto zapored sodeluje z velikovško šolo. V četrtek, 6. novembra, so jih obiskali gostje iz Avstrije. Začetki skupnega sodelovanja z omenjeno šolo segajo že v leto 2004. Z njimi so sodelovali že na različnih področjih, in sicer na športnem, likovnem, glasbenem in jezikovnem področju.

 

Tema letošnjega skupnega sodelovanja je bila ekološko obarvana, zato so Koroški jeklarji gostom ob sprejemu najprej pokazali eko film, ki so ga posneli na njihovi šoli in s katerim so gostom predstavili, kako na šoli ločujejo odpadke.

 

Mladi so rešili dve dvojezični anonimni anketi, in sicer o ločevanju odpadkov v njihovih gospodinjstvih in o zdravem življenjskem slogu. Obiskovalce so odpeljali tudi na regionalni center za ločevanje odpadkov, KOCEROD, d. o . o, kjer so jim na izredno zanimiv in hkrati zelo poučen način predstavili ločevanje odpadkov.

 

Takoj ob samem srečanju oziroma sprejemu jih je pozdravil tudi ravnatelj OŠ Koroški jeklarji Aljaž Banko. Z dvema živahnima pesmima se jim je pod vodstvom učiteljice Suzane Makič predstavil tudi šolski otroški pevski zbor. Goste so odpeljali še v Koroški medgeneracijski center, kjer so jih prisrčno sprejeli in jih tudi lepo pogostili.

 

»Z velikovškimi učenci so preživeli lep in poučen dan in komaj že čakamo na december, ko jim bomo vrnili obisk v Velikovcu,« so povedali mladi iz ravenske osnovne šole.

 

O samem projektu pa je spregovorila tudi vodja projekta Tina Čapelnik, povedala je sledeče: »Projekt je poimenovan Šolsko partnerstvo med OŠ Koroški jeklarji in Gimnazijo Alpe-Jadran v Velikovcu. V projekt so vključeni učenci od 7. do 9. razreda, ki se učijo nemščine kot drugega tujega jezika. Sodelovanje poteka v obliki 2-dnevnega srečanja. Letošnje sodelovanje temelji na pridobivanju informacij o ravnanju z odpadki v obeh krajih, ki v projektu sodelujeta (Ravne, Velikovec), in njihovi primerjavi ter spodbujanju zdravega življenjskega sloga pri otrocih in mladostnikih v Avstriji in Sloveniji. Ob zaključku srečanj bomo izdali dvojezični priročnik (tako v elektronski kot klasični obliki), ki bo vključeval slovar z izrazjem, vezanim na varovanje okolja. Priročnik bo pedagoška novost. V projektu je združenih več vrst sodelovanja, in sicer medpredmetno, medgeneracijsko, sovrstniško, sodelovanje s strokovnimi institucijami …

 

V projekt je zelo vpeto tudi lokalno okolje (Občina Ravne, ki nam nudi finančno podporo, lokalni radio, Koroški medgeneracijski center …). Poleg širjenja okoljske ozaveščenosti želimo s projektom izboljšati tudi jezikovne zmožnosti učencev.«

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)
05.06.2017 | Ostalo
Koroška vstaja - HOČ´MO CESTO!
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)
05.06.2017 | Ostalo
Koroška vstaja - HOČ´MO CESTO!
07.06.2017 | Šport
3. tekma lige v atletiki za paraplegike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.