Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
8°C | 15°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
8°C | 11°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 13°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 13h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
8°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Spoštovani predsednik Vlade Republike ......


OBVESTILA

| |
05.01.2015      18:35
A A

Spoštovani predsednik Vlade Republike Slovenije dr. Miro Cerar!Deli:

Spoštovani predsednik Vlade Republike Slovenije dr. Miro Cerar!
Ko ste pred lanskimi državnozborskimi volitvami obiskali Koroško, smo se nekateri od podpisnikov tega pisma že srečali in pogovarjali z vami. Ob takratni poti na Koroško ste že lahko spoznali, kakšne so pri nas razmere na področju prometne infrastrukture in tudi vse politične razprave na različnih ravneh se v zadnjih letih vrtijo okrog tega projekta. Tudi v času vlade, ki jo vi vodite, je bilo v javnosti precej razprav o tretji razvojni osi in njeni usodi, ki je za prihodnost naše regije bistvenega pomena. Pojavljajo se različne izjave, mnogotera ugibanja, različne interpretacije.


Spoštovani gospod predsednik, vljudno vas prosimo, da nam namenite nekaj vašega dragocenega časa in nas sprejmete na pogovor okrog problematike tretje razvojne osi. V neposrednem pogovoru bi vam radi predstavili naše argumente in naše poglede na ta projekt. Iz vaših dosedanjih razprav in izjav smo lahko razbrali, da podpirate gradnjo tretje razvojne osi, ki je tudi pomemben del prihodnjih naložb iz evropskih sredstev, kar nas zelo veseli. Ker pa je ta projekt sestavljen iz več etap in faz, deli se na več delov, bi vas radi seznanili s stališči in željami prebivalcev Koroške, željami in potrebami gospodarstva te regije, ki je tačas še razmeroma vitalno in izrazito izvozno naravnano, vendar se že kažejo problemi zaradi prometne izolacije. Seznanili bi vas tudi s pogledi mladih na prihodnost v tej regiji, ki je v veliki meri odvisna tudi od tretje razvojne osi, ki je več kot cesta. Hkrati bi radi slišali vaše mnenje okrog severnega dela tretje razvojne osi oziroma tistega dela sodobne ceste, ki bi Koroški odprla okno v svet.


Spoštovani gospod predsednik, v upanju in želji, da nam namenite čas takoj v prvih dneh letošnjega leta, vas lepo pozdravljamo in želimo vse dobro ter uspešno delo v korist vseh državljank in državljanov Republike Slovenije.


Razvojni svet koroške regije
Župan Občine Podvelka Anton Kovše l. r., predsedujoči
Koordinator projekta 3. razvojne osi za Koroško
Župan Občine Prevalje, dr. Matic Tasič, l. r.
GZS OZ Koroška
Mojca Kert l. r., predsednica UO GZS
RRA Koroška
Karmen Sonjak l. r., direktorica
Mladinska iniciativa za 3. razvojno os
Aljaž Verhovnik l. r., vodja iniciative
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
30.04.2017 | Družabni dogodki
Tradicionalno prvomajsko kresovanje na Javorniku
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela

Bodite prvi pri oddaji mnenja.