Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, v Slovenski Istri bo občasno nizka oblačnost. Najvišje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
-7°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-7°C | 7°C
ponedeljek, 12.12.2016
-1°C | 7°C
torek, 13.12.2016
-4°C | -1°C
sreda, 14.12.2016
-6°C | 3°C
Opozorila
Sobota, 10.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
7°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Ostalo

6. koncert Jazz abonmaja: Lenart Krečič


OSTALO

| |
29.01.2015      21:34
A A

6. koncert Jazz abonmaja: Lenart KrečičDeli:

Četrtki so rezervirani za jazz, ki se običajno odvija v KMKC Kompleks. Letošnji že šesti abonmajski večer jazza, ki ga pripravlja KD Drugi zvoki, je gostil saksofonista Lenarta Krečiča, kateremu sta družbo na odru delala gosta iz tujine – kontrabasist Boris Kozlov in bobnar Gene Lake.


Lenart Krečič je po vrnitvi s študija v ZDA takoj postal eden izmed stebrov slovenskega jazza. Zahvaljujoč prijateljskim vezem, ki jih je spletel onkraj luže, smo imeli na našem odru priložnost videti vsega zavidanja vredno zasedbo.

 

Gene Lake je eden najbolj priznanih še živečih jazz in funk bobnarjev na svetu. Njegova impresivna sposobnost igranja najrazličnejših stilov glasbe ga je po študiju na Berklee College of Music v Bostonu pripeljala do sodelovanja z najznamenitejšimi svetovnimi jazz inovatorji med katerimi sta tudi fusion legendi Joe Zawinul in Marcus Miller. Zadnja leta je s svetovno znanim saksofonistom Davidom Sanbornom prepotoval praktično cel svet.

 

Boris Kozlov si je odre že delil z velikani jazza, kot so McCoy Tyner, Jimmy Cobb, Maceo Parker, Jimmy Smith ... Kar devetkrat so bili albumi, na katerih se lahko sliši njegov bas, nominirani za nagrado Grammy, dvakrat pa je prestižna glasbena nagrad tudi pristala v njegovih rokah.

 

Po kar nekaj letih življenja v New Yorku se je Lenart Krečič vrnil domov. Kot avtor je pričel snovati novo glasbo, ki jo bo predstavil na več koncertih; prvi je bil z Big Bandom RTV Slovenija v Klubu Cankarjevega doma, nato pa smo ga lahko slišali še na odru Kompleksa na Ravnah na Koroškem. V Big Band je povabil tudi oba omenjena gosta iz tujine in izkazali so se kot izreden trio. Navdušili so z usklajeno harmonijo in krasnimi ritmi ter ljubiteljem jazza na Ravnah pričarali prekrasen glasbeni večer. Večer, ki so ga posvetili  legendi jazza Boštjanu Cveku.

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00
Koledar dogodkov Preglej vse
December 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
10.12.2016 | Tečaji in delavnice
Prižgi svojo lučko
15.12.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
10.12.2016 | Tečaji in delavnice
Prižgi svojo lučko
15.12.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.