Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sončno z nekaj kopaste oblačnosti, ki bo bolj pogosta na vzhodu. Ponekod bo pihal severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 26 stopinj C.
7°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 24°C
nedelja, 28.05.2017
7°C | 25°C
ponedeljek, 29.05.2017
10°C | 26°C
torek, 30.05.2017
12°C | 29°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Ostalo

6. koncert Jazz abonmaja: Lenart Krečič


OSTALO

| |
29.01.2015      21:34
A A

6. koncert Jazz abonmaja: Lenart KrečičDeli:

Četrtki so rezervirani za jazz, ki se običajno odvija v KMKC Kompleks. Letošnji že šesti abonmajski večer jazza, ki ga pripravlja KD Drugi zvoki, je gostil saksofonista Lenarta Krečiča, kateremu sta družbo na odru delala gosta iz tujine – kontrabasist Boris Kozlov in bobnar Gene Lake.


Lenart Krečič je po vrnitvi s študija v ZDA takoj postal eden izmed stebrov slovenskega jazza. Zahvaljujoč prijateljskim vezem, ki jih je spletel onkraj luže, smo imeli na našem odru priložnost videti vsega zavidanja vredno zasedbo.

 

Gene Lake je eden najbolj priznanih še živečih jazz in funk bobnarjev na svetu. Njegova impresivna sposobnost igranja najrazličnejših stilov glasbe ga je po študiju na Berklee College of Music v Bostonu pripeljala do sodelovanja z najznamenitejšimi svetovnimi jazz inovatorji med katerimi sta tudi fusion legendi Joe Zawinul in Marcus Miller. Zadnja leta je s svetovno znanim saksofonistom Davidom Sanbornom prepotoval praktično cel svet.

 

Boris Kozlov si je odre že delil z velikani jazza, kot so McCoy Tyner, Jimmy Cobb, Maceo Parker, Jimmy Smith ... Kar devetkrat so bili albumi, na katerih se lahko sliši njegov bas, nominirani za nagrado Grammy, dvakrat pa je prestižna glasbena nagrad tudi pristala v njegovih rokah.

 

Po kar nekaj letih življenja v New Yorku se je Lenart Krečič vrnil domov. Kot avtor je pričel snovati novo glasbo, ki jo bo predstavil na več koncertih; prvi je bil z Big Bandom RTV Slovenija v Klubu Cankarjevega doma, nato pa smo ga lahko slišali še na odru Kompleksa na Ravnah na Koroškem. V Big Band je povabil tudi oba omenjena gosta iz tujine in izkazali so se kot izreden trio. Navdušili so z usklajeno harmonijo in krasnimi ritmi ter ljubiteljem jazza na Ravnah pričarali prekrasen glasbeni večer. Večer, ki so ga posvetili  legendi jazza Boštjanu Cveku.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.05.2017
Danes ni dogodkov.
29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)
29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga obraza - delavnica 2 v 1 :)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.