0°C
-1°C

Zadnji dan državnega prvenstva v plavanju

Absolutni državni rekord ženske štafete na 4 x 100 metrov mešano ter kadetski Matije Možeta na 200 metrov prsno.

Zadnji dan državnega prvenstva v Mariboru so plavalke in plavalci Plavalnega kluba Fužinar Ravne na Koroškem v absolutni kategoriji dosegli naslednje uvrstitve: Tjaša Oder je zmagala na 1500 metrov prosto, v isti disciplini je drugo mesto osvojila Gaja Natlačen, tretje pa Sara Račnik.

Tretje mesto je na 200 metrov prsno z novim kadetskim rekordom dosegel Matija Može. Tretja je bila tudi Maruša Mlinar na 100 metrov delfin. V štafeti 4 x 100 metrov mešano so dekleta v postavi Janja Jamšek, Janja Šegel, Diana Naglič in Gaja Natlačen z novim absolutnim državnim rekordom osvojila prvo mesto.

V mladinski kategoriji je Janja Jamšek zmagala na 1500 metrov prosto. Janja Šegel je osvojila drugo mesto na 50 metrov prosto ter tretje na 200 metrov prsno.

V kadetski kategoriji je zmagal Matija Može na 200 metrov prsno. Na 1500 metrov prosto je zmagala Sara Račnik. Zmagali sta tudi štafeti 4 x 100 metrov mešano. Drugo mesto so osvojili: Gal Kordež na 50 metrov prosto, Sara Račnik na 50 metrov prosto, Dejan Šteharnik na 200 metrov prsno in Mojca Hancman na 1500 metrov prosto. Tretje mesto je osvojil Gal Kordež na 100 metrov delfin.