0°C

Veteransko državno prvenstvo in državno prvenstvo v badmintonu v mlajših kategorijah

V soboto, 28. maja 2016, je v Podčetrtku potekalo veteransko državno prvenstvo, ki se ga je udeležilo tudi nekaj koroških badmintonistov. V kategoriji posameznic nad 45 let je veteranska državna prvakinja postala Andreja Preložnik iz BK Karizma. Drugi naslov je osvojil Jurij Rudolf v kategoriji nad 35 let, ki je sicer član BK Branik Maribor. V ženskih dvojicah nad 45 let sta bronasto medaljo osvojili Andreja Preložnik (BK Karizma) in Klavdija Blažek (ŠD Sele-Vrhe), v mešanih dvojicah nad 45 let pa je Klavdija Blažek s soigralcem Alešem Beraničem osvojila še eno bronasto medaljo.

V Podčetrtku je potekalo tudi državno prvenstvo v badmintonu v mlajših kategorijah. V kategoriji U11 posamično so zelo uspešno nastopile tri igralke iz BK Karizma, ki so prvič tekmovale na državnem prvenstvu. Alma Sekereš in Manca Mlinarič sta osvojili 6.-10. mesto, Almi je boj za medalje preprečila Nika Bedič iz Lendave, ki je zanesljivo osvojila naslov državne prvakinje, medtem ko je Manca izgubila tekmo proti Anji Blazina iz Ljubljane, ki je na koncu osvojila bronasto medaljo. Odlična je bila tudi Bela Oder, ki je v zahtevni predtekmovalni skupini osvojila tretje mesto in na koncu zasedla 11.-15. mesto.