Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

V Kranju kadetinje osvajale državne rekorde

DOGODKI

| |
10.08.2015      12:35

V Kranju je med 6. in 9. avgustom potekalo plavalno prvenstvo Slovenije za kadete, mladince in absolutno. V prvih treh dneh so kadetinje Plavalnega kluba Fužinar poskrbele za tri državne rekorde. Prvi dan so postavile kadetski državni rekord v disciplini 4 x 100 metrov prosto, tretji dan pa kadetski in obenem tudi mladinski rekord Slovenije v disciplini 4 x 200 metrov prosto. Pri osvajanju  rekordov so sodelovale plavalke Janja Jamšek, Janja Šegel, Mojca Hancman in Sara Račnik.

Tudi posamično so se Fužinarjevi plavalci in plavalke odlično odrezali. V absolutni kategoriji je Janja Šegel zmagala dvakrat in bila enkrat tretja, Janja Jamšek je zmagala enkrat in bila dvakrat druga, Diana Naglič je enkrat zmagala, Aleksander Rupar je bil dvakrat drugi, Mlinar Maruša pa je bila enkrat druga in enkrat tretja.

V mladinski konkurenci je bila Diana Naglic dvakrat prva, štirikrat druga ter enkrat tretja, Aleksander Rupar je osvojil tri prva, eno drugo ter eno tretje mesto, Janja Britovšek pa je bila enkrat druga.

V kategoriji kadetov so se poleg deklet v štafetah na zmagovalni oder uvrstili tudi fantje na 4 x 100 metrov ter 4 x 200 metrov prosto. Obakrat so plavali v postavi Gašper Oder, Matija Može, Žan Rihter in Gal Kordež. Osvojili so drugo ter tretje mesto.

Posamično so kadeti dosegli sledeče rezultate: Janja Šegel je osvojila štiri prva, eno drugo ter eno tretje mesto, Gašper Oder je osvojil dve prvi, dve drugi ter eno tretje mesto, Janja Jamšek je osvojila štiri prva ter tri druga mesta, Mojca Hancman je bila trikrat tretja, Dejan Šteharnik je dvakrat zmagal, tretja mesta pa so dosegli še Matija Može, trikrat, ter po enkrat Žan Rihter in Sara Račnik.