17°C

V Banja Luki najboljša posameznica Mojca Hancman

V Banja Luki je 22. in 23. aprila 2017 potekal tradicionalni mednarodni plavalni miting. V konkurenci 400 plavalcev iz šestih držav so bile plavalke in  plavalci ravenskega Fužinarja zelo uspešni.

V seštevku štirih najboljših rezultatov je absolutni konkurenci zmagala Mojca Hancman. Pri moških je v absolutni kategoriji v seštevku štirih rezultatov Matija Može osvojil tretje mesto. V mlajših kategorijah so v seštevku štirih rezultatov na stopničke stopili Gal Kordež v kategoriji mladincev in Lovro Knez v kategoriji kadetov. Gašper Oder je odplaval normo za nastop na MEP v Nataniji, ki bo konec junija.
Posamično so v absolutni kategoriji zmagali: Gašper Oder na 1500 m prosto, Dejan Šteharnik na 50 m prsno, Matija Može na 200 m prsno ter Mojca Hancman na 800 m in 1500 m prosto. V absolutni kategoriji so se na stopničke uvrstili še: Daša Tušek, Lovro Knez, Gal Kordež, Gašper Gregor in Urška Hancman.

Pri mladincih so se na stopničke uvrščali: Matija Može, Gašper Oder, Žan Rihter, Gal Kordež ter Delan Šteharnik.

Pri kadetih so medalje dobivali: Gašper Gregor, Lovro Knez, Gal Medvešek, Daša Tušek, Mojca Hancman in Urška Hancman.