Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

| |
04.08.2015      9:02

Izjemni dosežki Fužinarjevih plavalcev na EYOF-u

Ob največjem uspehu kadetinj in kadetov na Evropskih igrah mladih (EYOF) v zgodovini Slovenije in Plavalnega kluba Fužinar Ravne je na platoju nad Mestnim kopališčem Ravne potekal svečan sprejem naših plavalk, plavalcev in trenerjev.

Številni zbrani Ravenčani smo skupaj čestitali Janji Jamšek, dobitnici zlate medalje na 200 metrov hrbtno, srebrne medalje na 100 metrov hrbtno ter bronaste medalje v mešani štafeti, Janji Šegel, ki je osvojila zlato medaljo na 100 metrov prosto ter bronasto v mešani štafeti, Dejanu Šteharniku, ki je osvojil bronasto medaljo v mešani štafeti ter plavalki Sari Račnik, ki je prav tako odlično nastopila.

V Tbilisiju, Gruzija, so namreč potekale evropske igre mladih – EYOF 2015. Med mladimi tekmovalci so se jih udeležili kar štirje zgoraj omenjeni plavalci Plavalnega kluba Fužinar. Dosegli so izjemne kadetske uspehe, največje v zgodovini Slovenije in Plavalnega kluba Fužinar. Osvojili so pet posamičnih kolajn ter dve v štafeti. Janja Jamšek je osvojila zlato medaljo na 200 metrov hrbtno, srebrno na 100 metrov hrbtno. V teh disciplinah je kadetski državni rekord popravila kar petkrat. Zlato medaljo je v disciplini 100 metrov prosto osvojila tudi Janja Šegel, na 50 in 200 metrov prosto pa je osvojila srebro. Mešana štafeta 4 x 100 metrov mešano, v kateri so plavali Janja Šegel, Janja Jamšek in Dejan Šteharnik, je osvojila tretje mesto, štafeta 4 x 100 metrov mešano z Janjo Jamšek in Janjo Šegel pa je osvojila zlato medaljo z novim kadetskim in mladinskim državnim rekordom.

Na igrah je nastopila še Sara Račnik, ki je nastopila na 100, 200 in 400 metrov prosto in osvojila 49., 17. in 18. mesto.

V prsnem slogu je na 100-metrski razdalji Dejan Šteharnik osvojil 9. mesto, na 200 metrov prsno pa 21.

Plavalke in plavalec so se v nedeljo vrnili domov, v ponedeljek pa smo jih  sprejeli ter jim čestitali na platoju nad bazenom.

Čestital jim je tudi župan Občine Ravne na Koroškem dr. Tomaž Rožen ter se zahvalil vsem, ki soustvarjajo uspehe plavalk in plavalcev, ki tako uspešno zastopajo naše mestu v svetu.

Prisluhnili smo še Miranu Kosu, predsednik Plavalne zveze Slovenije in predsedniku plavalnega kluba Fužinar. Slednji se je prav tako zahvalil vsem, ki omogočajo odlične pogoje za plavanje na Ravnah. Čestitala sta jim tudi Alojz Buhvald, izvršni direktor za proizvodnjo v Metalu Ravne, in Nikolaj Sonjak iz podjetja Petrol Energetika.

Razrezali so tudi veliko torto, s katero so se posladkali navijači plavalcev.