17°C
1°C

Enduro 3 Camini Trst

Minuli vikend je v organizaciji Tržaškega gorsko-kolesarskega kluba
360 MTB v Dolini pri Trstu potekala prva dirka za SloEnduro serijo v gorsko-kolesarski disciplini enduro.

Na dirki je nastopilo tudi 5 naših tekmovalcev pod komercialnim imenom Black Hole Enduro Team. V mednarodni konkurenci 172 uvrščenih tekmovalcev, po dveh dneh dirkanja, 8 specialnih etapah in prekolesarjenih 2000 višinskih metrih je s traso najhitreje opravil prav Korošec Vid Peršak, tekmovalec španske tovarniške ekipe Orbea Enduro Crew. Na nehvaležnem četrtem mestu je končal Robi Kordež. Potem ko je bil po 4 sobotnih etapah na 3. mestu, mu v nedeljo ni šlo po željah. V nedeljski prvi in drugi etapi je kar grdo padel, v tretji pa je zašel s trase in tako izgubil borbo za 3. mesto s češkim tekmovalcem Michaelom Prokopom, večkratnim svetovnim prvakom v disciplini 4kros, za pičlih 5 sekund.

Ostali člani ekipe so dosegli: Primož Gams 21. mesto, Luka Krivonog
34. mesto na njegovi sploh prvi dirki v enduru, Rok Kresnik 36. mesto in Matej Grnjak, prav tako prvič na enduro dirki, pa 80. mesto V svojih starostnih kategorijah sta bila Kordež in Gams druga, Grnjak pa četrti med mladinci.

Serija SloEnduro se nadaljuje naslednji vikend v Kamniku.