Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

DOGODKI

| |
17.10.2016      11:51

Ekipe Fužinarja pretekli vikend zelo aktivne

Od prejšnjega četrtka, 13. oktobra pa do nedelje, 23. oktobra 2016  so odbojkarji Fužinarja odigrali kar pet tekem. V četrtek so člani zmagali in si priigrali napredovanje v 1/4 finale Pokala, v soboto je druge ekipa prišla do treh točk na prvi domači tekmi, prva ekipa v 1. DOL pa ni uspela zmagati pred domačimi gledalci. V nedeljo so na parketu bili mladinci, ki so si priigrali nastope v 1/4 finalu.

V četrtek zvečer je bila odigrana tekma 1/8 finala Pokala Slovenije. Prva ekipa OK Fužinar Sij Metal Ravne je nastopila proti ekipi SIP Šempetra. Po izgubljenem uvodnem nizu, ki se je končal na razliko z 28:26 za goste, so se domači pobrali. Nanizali so 3 dobljene nize, vsi pa so bili razburljivi od začetka do konca, saj so se končali na 25:22, 27:25 in 27:25. Prva ekipa Fužinarja je napredovala v 1/4 finale, kjer jih čakata dve tekmi proti Calcit Volleyballu. Tekmi sta na sporedu 25. januarja in 8. februarja 2016. Za domačo ekipo so pod vodstvom trenerja Nikolića nastopili: kapetan Stravnik 15, Jež M. 3, Lednik 1, Šavc, Tomaž 8, Milosavljević 14, Levar, Valentan 7, Rakić 13, Libnik.

V soboto so ekipe nadaljevale s tekmami. Prvič so se na domačem parketu predstavili mladi igralci druge ekipe OK Fužinar Sij Metala Ravne, nastopili pa so na lokalnem derbiju proti TAB Mežici. V prvih dveh nizih so bili domači odbojkarji boljši in povedli so z 2:0. V tretjem pa so priložnost dobili tudi igralci s klopi, ki pa so odigrali nekoliko preveč nervozno in niso uspeli prikazati prave igre. Po znižanju vodstva z 2:0, so mladi igralci Fužinarja pokazali, da so iz pravega testa in ponovno zaigrali kot znajo, ter tekmo mirno pripeljali do konca. Nizi so se končali s 25:15, 25:21, 14:25, 25:16. Za drugo ekipo so pod vodstvom trenerja Ježa nastopili: libera Primik in Naveršnik, podajalca Mori 4 točke in Ramšak, blokerji Tisovnik Enci 9, Lesnik 5, Gradišnik 1 in Slemenik, napadalci Ranc 20, Maklin R. 7, Maklin J. 6, Golob 5 in Šumnik, Adam. Čestitke ekipi za krstno zmago že ob prvi domači tekmi!

Druga sobotna tekma pa je bila tekma 1.DOL. Fužinar je nastopil proti Krki. Gostujoči odbojkarji so tekmo odprli z odličnim napadom in hitro povedli, zato so zasluženo osvojili prvi niz (19:25). V drugem so domači zaigrali bolje in vseskozi vodili za nekaj točk. Pri rezultatu 16:12 za domače pa se je igra povsem ustavila, kar so izkoristili gostujoči odbojkarji. Niz so dobili s 20:25 in povedli z 2:0. Kljub izgubljenem drugem nizu, se domači niso predajali. Z dobro igro so nadaljevali in zasluženo osvojili tretji niz in zmanjšali zaostanek na 1:2. A igralci Krke so znali odgovoriti in so tekmo mirno pripeljali do konca, Fužinar pa ni uspel priti do prvih domačih točk. Naslednja tekma jih čaka že v sredo, ko potujejo na izjemno pomembno gostovanje v Šempeter.

Tudi v nedeljo ekipe OK Fužinar niso počivale, na domačem parketu so nastopili mladinci. Turnirja sta se poleg domače ekipe udeležili še ekipi Mežice in Šempetra. V prvi tekmi so domači brez težav premagali Mežico. Tudi v drugi tekmi je Šempeter slavil prav tako z 2:0. V tretji tekmi pa sta se pomerili ekipi Fužinarja in Šempetra. Gledalci so spremljali odlično igro in izenačeno tekmo, kjer si nobena ekipa ni uspela priigrati večje prednosti. Prvi so do zaključne žoge prišli domači, ki so povedli s 24:22. A po tem so zaradi pomanjkanja koncentracije zapravili prvi niz, dobil ga je Šempeter s 24:26. Zapravljen niz pa je v domači ekipi pustil pečat, saj so začeli izjemno slabo. Nikakor niso mogli priti do svoje igre, to jim je sicer kasneje uspelo, a žal nekoliko prepozno. Tako so tekmo zmagovalcev dobili Šempetrani, ki so napredovali v 1/4 finale kot prvi, do napredovanja pa je prišla tudi ekipa Fužinar Sij Metala Ravne. Naslednji cilj je polfinale, kjer pa bodo morali prikazati še boljšo igro in predvsem več koncentracije. Pod vodstvom trenerja Ježa so nastopili: Mori 3, Tisovnik Enci 8, Ranc 23, Maklin J. 1, Maklin R. 5, Podhostnik 7, Drofelnik 5, Ramšak 3, Naveršnik 6, Šumnik, Ramšak, Golob, Primik.

Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ravne na Koroškem!