Državno kadetsko prvenstvo Slovenije v namiznem tenisu

V Mengšu je ta vikend potekalo Državno kadetsko prvenstvo Slovenije v namiznem tenisu za posameznike in dvojice.

Pri kadetih sta Žiga Kristjan Žigon in Luka Breznik, oba igralca Fužinar Interdiskont (FID), osvojila 9. do 16. mesto.

Pri kadetinjah pa je Lea Kadiš Fužinar Interdiskont osvojila 9. do 16. mesto.

Pri kadetih sta v dvojicah Luka Breznik ter Žiga Kristjan Žigon, osvojila 5. do 8. mesto.

Pri kadetinjah pa sta v dvojicah Lea Kadiš (FID)  ter Tino Mozetič iz Letrike osvojili 3. do 4. mesto.

Pri mešanih dvojicah sta postala državna prvaka Aljaž Frelih in Katarina Stražar iz Mengša, 9. do 16. mesto pa sta osvojila Luka Breznik in Lea Kadiš, oba iz domačega kluba (FID) ter Žiga Kristjan Žigon prav tako iz Fužinarjevega namiznoteniškega kluba, ki je skupaj s soigralko Tino Mozetič iz Letrike osvojil enako mesto.

Na Kitajskem se je v mestu QOROS začelo Svetovno prvenstvo v namiznem tenisu. Za slovenske predstavnike je prvi dan tekmovanja bil zelo uspešen.

V kvalifikacijski skupini je igralka Fužinar Interdiskont iz Raven na Koroškem Manca Fajmut premagala najprej Mohamed Mueno iz Moldavije, zatem pa še Homoca Aldono iz Latvije, obe z rezultatom 4:0.  Pri članih je eno zmago dosegel tudi Jan Žibrat. Bojan Tokić pa je avtomatično uvrščen v glavni žreb, kjer bo nastopilo 128 igralcev in igralk.

Pri ženskih dvojicah sta prvo oviro v kvalifikacijah uspešno preskočili Manca Fajmut skupaj z Alex Galič, potem ko sta z rezultatom  3:2 premagali predstavnici iz Kazahstana.

Na 53. svetovnem prvenstvo v Sužouju na Kitajskem je igralka domačega kluba Manca Fajmut je dosegla dosedanji  uspeh kariere z uvrstitvijo med najboljših 64 igralk na svetu.