Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 12°C
petek, 28.04.2017
6°C | 12°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 14°C
nedelja, 30.04.2017
1°C | 15°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

70-letnica Gimnazije Ravne na Koroškem


DOGODKI

| |
01.06.2015      9:49
A A

70-letnica Gimnazije Ravne na KoroškemDeli:

Leta 1945, takoj po osvoboditvi, so se v takratnem Guštanju delavci jeklarne odločili, da zgradijo gimnazijo - Gimnazijo Ravne na Koroškem, ki v letošnjem letu obeležuje  visok jubilej, 70. obletnico obstoja, in je tudi najstarejša koroška srednješolska izobraževalna ustanova.

Častitljiv jubilej so obeležili z vrsto prireditev že pred tem, z njimi pa bodo nadaljevali do konca leta. Slavnostna akademije je potekala v Kulturnem centru na Ravnah. Prireditev je povezoval nekdanji dijak Matjaž Pikalo, ki je v uvodu dejal:  »Veselimo torej se, mlada nam je duša. Po prijetnostih mladosti, po nadložni bo starosti, vse nas krila ruša. Naj žive profesorji, vsa akademija, ud naj slednji njen živi, naj živijo udje vsi, trajno naj cvetijo.«


S pesmijo Mini Maksi je nadaljeval profesorski pevski zbor, kasneje pa so zapeli še druge pesmi. »Današnja prireditev poteka pod častnim pokroviteljstvom predsednika republike Boruta Pahorja. Škoda, da ga ni z nami in da nas ne vidi, kako smo srečni, morda bi se mu utrnila kakšna nebesna solza, pa še kaj lepega bi nam povedal. Zato pa so z nami drugi gostje, ki jih vabim h kratkim nagovorom za uvod v slavnostno ali sproščeno akademijo, kakor hočete.« je dejal moderator.


Kot prvemu smo na  odru prisluhnili  ravnatelju Gimnazije Ravne na Koroškem Dragu Benku. Sledil je nagovor župana Občine Ravne dr. Tomaža Rožena in govor generalne direktorice Direktorata za srednje in višje šolstvo ter izobraževanje odraslih Elvire Šušmelj.

 

Besedo je nato prevzel prvi dijak oziroma maturant gimnazije Drago Plešivčnik. Prisluhnili smo tudi pogovoru s Tonetom Golčerjem, ravnateljem z najdaljšim stažem, posnetku s pogovorom z bivšim profesorjem Andrejem Logarjem in dijakinjo Tino Maze, spomnili pa smo se tudi profesorja Štefana Vevarja.

 

Na odru so se zvrstili številni dijaki, ki so ali pa še obiskujejo ravensko Gimnazijo. Tako so nastopili: Gorazd Čepin, harmonikarja Matej Vošner in Gašper Andraž, pevka Eva Boto, pisatelj Primož Suhodolčan, igralka Pia Zemljič, kantavtor Adi Smolar ter mladi upi slovenske glasbe Anej Piletič, Lara Krneža, Manca Marin in Adrijana Kamnik.

 

Prisluhnili smo Ženskemu dijaškemu pevskemu zboru, si ogledali predstavo Pink Panter in Muppet Show lutkovnega gledališča senc Gimnazije Ravne, v plesni ritem so nas popeljale plesalke sodobnega plesa, prav tako gimnazijke, za obujanje nostalgije o gimnazijskih plesih pa je poskrbel Rock Band URA, bend, ki je v sedemdesetih letih igral na gimnazijskih plesih, njegovi člani pa so Simon Hribernik, gostilničar, Enriko Plevnik, zdravnik, Beno Kopmajer, poslanec, in zdajšnji dijak Matic Kadiš.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah
30.04.2017 | Družabni dogodki
Tradicionalno prvomajsko kresovanje na Javorniku
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah

Bodite prvi pri oddaji mnenja.