Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-13°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 3°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

7 veličastnih veščin


DOGODKI

| |
17.11.2015      14:37
A A

7 veličastnih veščinDeli:

9. novembra 2015 smo, v sodelovanju z Občino Ravne na Koroškem in Podružnično osnovno šolo Kotlje, gostili mag. Janija Prgića, ki danes velja za enega najbolj iskanih govorcev v šolah in podjetjih, saj si ob vrhunskih predstavitvah zmeraj vzame čas tudi za posameznike, s katerimi se spozna na svojih gostovanjih. Je mednarodno certificiran NLP trener, ki svoje znanje ter izkušnje s področja nevrolingvističnega programiranja pridobil v Veliki Britaniji. Poleg tega je Certified Positive Discipline Trainer in mediator ter poleg dela v podjetjih izvaja predvsem treninge in svetovanja s področja vzgoje za učitelje in starše.

 

Predavanje na temo socialno-čustvenega razvoja otrok in mladostnikov je izpostavilo pomen razvijanja življenjskih veščin, brez katerih razvoj osebnosti in vstop v samostojno življenje ne moreta potekati optimalno. 7 veličastnih veščin se razvija od rojstva naprej. Najpomembnejša so prva leta življenja. Mladostniki, ki imajo slabo razvitih »sedem veličastnih veščin«, predstavljajo ogroženo skupino mladostnikov, pri katerih je povečana verjetnost za slab učni uspeh, zlorabo drog, prehitre in nepremišljene spolne odnose ali celo najstniško nosečnost, samomor, delikventno vedenje,… Pri mladostnikih, ki imajo dobro razvitih »sedem veličastnih«, pa je verjetnost, da bi se zatekali k tveganim oblikam vedenja, bistveno manjša.

 

Predavanje je potekalo interaktivno in udeleženci so z dogodka odšli zelo zadovoljni, ravno tako pa smo dobili tudi številna izhodišča za razmislek o svojem delovanju, bodisi zasebnem ali poklicnem.

 

Kot omenjeno, je predavanje finančno podprla Občina Ravne na Koroškem, v okviru projekta Preventiva zasvojenosti z drogami v Občini Ravne. Na NIJZ OE Ravne že nekaj let zaporedoma izvajamo projekt, ki zajema ravenske vrtce, osnovne in srednje šole, strokovne delavce in starše. S sodelovanjem z lokalno skupnostjo želimo preko različnih preventivnih aktivnosti doprinesti k izboljšanju življenjskih veščin naših najmlajših, razumevanju fenomena zasvojenosti in razvoja tveganih vedenj ter krepitvi strokovnih kompetenc vseh tistih deležnikov, ki se pri svojem delu srečujejo z izzivi na področju drog, zasvojenosti in drugih tveganih vedenj.

 

 

Pripravila: Branka Božank, univ.dipl.soc.del.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
20.01.2017 | Družabni dogodki
Dijaški comeback: DJ Dom3n/DJ Ricardo
20.01.2017 | Družabni dogodki
Dijaški comeback: DJ Dom3n/DJ Ricardo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.