Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno jasno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla, popoldne pa bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
2°C | 14°C
nedelja, 30.04.2017
1°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 17°C
torek, 02.05.2017
7°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

7 veličastnih veščin


DOGODKI

| |
17.11.2015      14:37
A A

7 veličastnih veščinDeli:

9. novembra 2015 smo, v sodelovanju z Občino Ravne na Koroškem in Podružnično osnovno šolo Kotlje, gostili mag. Janija Prgića, ki danes velja za enega najbolj iskanih govorcev v šolah in podjetjih, saj si ob vrhunskih predstavitvah zmeraj vzame čas tudi za posameznike, s katerimi se spozna na svojih gostovanjih. Je mednarodno certificiran NLP trener, ki svoje znanje ter izkušnje s področja nevrolingvističnega programiranja pridobil v Veliki Britaniji. Poleg tega je Certified Positive Discipline Trainer in mediator ter poleg dela v podjetjih izvaja predvsem treninge in svetovanja s področja vzgoje za učitelje in starše.

 

Predavanje na temo socialno-čustvenega razvoja otrok in mladostnikov je izpostavilo pomen razvijanja življenjskih veščin, brez katerih razvoj osebnosti in vstop v samostojno življenje ne moreta potekati optimalno. 7 veličastnih veščin se razvija od rojstva naprej. Najpomembnejša so prva leta življenja. Mladostniki, ki imajo slabo razvitih »sedem veličastnih veščin«, predstavljajo ogroženo skupino mladostnikov, pri katerih je povečana verjetnost za slab učni uspeh, zlorabo drog, prehitre in nepremišljene spolne odnose ali celo najstniško nosečnost, samomor, delikventno vedenje,… Pri mladostnikih, ki imajo dobro razvitih »sedem veličastnih«, pa je verjetnost, da bi se zatekali k tveganim oblikam vedenja, bistveno manjša.

 

Predavanje je potekalo interaktivno in udeleženci so z dogodka odšli zelo zadovoljni, ravno tako pa smo dobili tudi številna izhodišča za razmislek o svojem delovanju, bodisi zasebnem ali poklicnem.

 

Kot omenjeno, je predavanje finančno podprla Občina Ravne na Koroškem, v okviru projekta Preventiva zasvojenosti z drogami v Občini Ravne. Na NIJZ OE Ravne že nekaj let zaporedoma izvajamo projekt, ki zajema ravenske vrtce, osnovne in srednje šole, strokovne delavce in starše. S sodelovanjem z lokalno skupnostjo želimo preko različnih preventivnih aktivnosti doprinesti k izboljšanju življenjskih veščin naših najmlajših, razumevanju fenomena zasvojenosti in razvoja tveganih vedenj ter krepitvi strokovnih kompetenc vseh tistih deležnikov, ki se pri svojem delu srečujejo z izzivi na področju drog, zasvojenosti in drugih tveganih vedenj.

 

 

Pripravila: Branka Božank, univ.dipl.soc.del.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah
08.05.2017 | Ostalo
Skupina mladih za samopomoč
30.04.2017 | Družabni dogodki
Tradicionalno prvomajsko kresovanje na Javorniku
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah
08.05.2017 | Ostalo
Skupina mladih za samopomoč

Bodite prvi pri oddaji mnenja.