Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
-6°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-9°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-14°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-13°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-11°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 9h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko presegala hitrost 100 km/h.
-6°C
-2°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

38. Koroški pustni karneval Kotlje 2016


DOGODKI

| |
06.02.2016      19:13
A A

38. Koroški pustni karneval Kotlje 2016Deli:

Tradicionalno, že 38., pustovanje v Kotljah je bilo tudi letos v znamenju pustne povorke, ki se je na vozovih ali peš podala vse od Rimskega vrelca do vaškega centra v Kotljah. Tam je potekala kratka predstavitev čudovitih skupinskih in posameznih pustnih mask, ki jih je predstavil Jurij Berložnik.

 

Sicer pustom zime še ni uspelo povsem odgnati, čeprav bi letos še lahko vsaj na pustno soboto »zrihtali« kaj snega, ki ga primankuje na smučiščih. Staro ljudsko izročilo namreč govori, da pustne šeme odganjajo zimo ter prinašajo dobro letino in srečo. Ravno zato je potrebno to izročilo ohranjati in pod mogočno Uršljo goro se tega držimo, saj vsa ta leta tradicionalni Koroški pustni karneval organizira Krajevna skupnost Kotlje, zadnja leta tudi v sodelovanju z Zavodom za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti Ravne.

 

Pust je priložnost, da se sprostimo in pozabimo na resnost vsakdana, si izdelamo in nadenemo masko ter počnemo norčije, ki se sicer ne »spodobijo«. Tudi pustni karneval v Kotljah se je letos odvijal predvsem v znamenju dogodkov, ki so bili aktualni v zadnjem času. Veliko zanimivih, šegavih, norčavih in igrivih pustnih šem je opozarjalo na situacijo po Sloveniji in bližnji okolici, kar nekaj pa celo na v zadnjem času aktualne dogodke prav v Kotljah. V prešernem razpoloženju so številne pustne skupine tako pokomentirale aktualne dogodke, priklicale pravljična bitja in od srca nasmejale gledalce ob poti.

 

Kot vsako leto je tudi letos pust spekel krape, prekril čemerne obraze z veselim maskami, poskrbel za glasbo in ples. Izvedeli smo, da se lahko v kratkem pričakuje preporod Kotelj, saj je izpod Gore prišel veliko množico ljudi pozdravit sam Povodni mož, ki je povedal veliko zanimivega. Zanimivosti in modrosti so razglašale tudi sovice. Pa slavni Minjoni so prišli v Kotlje. Manjkali niso niti drugi pravljični in risani junaki. Celo palčki in Sneguljčica so bili v povorki. Pa strelci, ki so streljali kozle tako in drugače. Jajčke na oko so bile namenjene Janši. Prišel je Tito s svojo vojsko. Pa Peter Prevc je priletel in pristal točno v Kotljah. Vsi drugačni, vsi enakopravni. Saj vendar smo. Tako dekleta kot fantje. Mar ne.  Čebelice in rožice. Dober bo letos naš Hotuljski med. Begunci v Kotljah. Ja čisto zares. Pa še veliko, veliko zanimivih zgodb se je odvijalo na pusta dan v Kotljah.

 

Kot pa veleva dolgoletna tradicija, smo videli in slišali tudi muzikante Pihalnega orkestra ravenskih železarjev.

 

Na povorki je bilo, seveda, veliko posameznih mask, vse od pikapolonic, klovnov, snežakov, gusarjev, Rdečih kapic, princesk, čarovnic, hudičkov, gobic, zdravnikov in številnih drugih zanimivih maškar.

 

Pred kulturnim domom je v otroškem pustnem kotičku potekala zabava za otroke. Otroci so prejeli tudi krof in čaj, najboljše pustne maske pa so prijele bogate nagrade.

 

Po povorki pa je v Kulturnem domu Kotlje potekala čisto ta prava, živahna in razigrana pustna zabava z ansamblom Pvaninski abuhi.

 

Hotuljski pustni karneval vsako leto postreže tudi s pustnim časopisom »Pustni vestnik«, in tudi letos ni bilo nič drugače.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
20.01.2017 | Družabni dogodki
Dijaški comeback: DJ Dom3n/DJ Ricardo
20.01.2017 | Družabni dogodki
Dijaški comeback: DJ Dom3n/DJ Ricardo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.