Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
7°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 14°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 18°C
torek, 02.05.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

15 let ŽePZ Korošice Društva upokojencev


DOGODKI

| |
15.02.2015      19:34
A A

15 let ŽePZ Korošice Društva upokojencevDeli:

Ob 15. letnici prepevanja Ženskega pevskega zbora Korošice Društva upokojencev Ravne na Koroškem so pevke obletnico obeležile v Kulturnem centru Ravne v petek, 13. februarja 2015.

 

ŽePZ Korošice je ena od sekcij, ki deluje pri DU Ravne, družita pa jih predvsem pesem in dobra volja. Ustanovitvi pred petnajstimi leti je botrovalo veliko, predvsem so vlogo nosili posamezniki, med njimi nekdanja predsednica komisije za kulturo pri društvu Ruža Borštner in nekdanji predsednik društva Jože Šater. Šater je želel, da bi kulturni program ob petdesetletnici društva pripravili člani sami. Ustanovil se je mešani pevski zbor, ki pa je deloval le nekaj mesecev. Kasneje, januarja 2000, se je okoli 20 upokojenk iz občin Ravne in Prevalje združilo in ustanovilo ŽePZ Korošice. Kar nekaj od njih je že prej ljubiteljsko prepevalo v drugih zborih. Predvsem so se želele družiti ter si s pesmijo popestriti vsakdan. Zelo rade prepevajo in so vesele slehernega povabila, ko lahko s pesmijo popestrijo dan vsem, ki jih radi poslušajo.

 

Zbor je začel prepevati pod taktirko Tanje Krivec, kasneje sta ga vodili še Alenka Mori in Nevenka Lesjak, trenutno pa pevke prepevajo pod taktirko zborovodje Marjana Gerdeja, ki je z njimi že osmo leto.

 

Ob 15-letnici prepevanja so Korošice koncert pripravile v sodelovanju z ravensko občino in Javnim skladom za kulturne dejavnosti, območna izpostava Ravne.

 

Gostje jubilejnega večere so bile Marjana Mlinar, hčerka nekdanje pevke pri Korošicah, in dvojčici Manca in Klara Strmčnik, uspešni baletni plesalki. Večer je povezovala aktualna predsednica komisije za kulturo pri DU Ravne Mojca Prašnički.

 

V uvodu je pozdravil in izrekel čestitke svojim članicam ob jubileju predsednik društva upokojencev Ravne Jože Prednik. Čestitkam se je pridružila tudi Jožica Ovnič v imenu Koroške pokrajinske zveze DU.

 

Zbrane obiskovalce je nagovoril podžupan Občine Ravne na Koroškem Aljaž Verhovnik, ki je pozdravil in čestital pevkam in zborovodji Ženskega pevskega zbora Korošice ob obletnici.

 

Na prireditvi so podelili Gallusove značke - priznanja za zvestobo petju in kulturi, ki jih je prejemnikom izročil podpredsednik sveta območne izpostave JSKD Boštjan Gorenšek.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah
30.04.2017 | Družabni dogodki
Tradicionalno prvomajsko kresovanje na Javorniku
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah

Bodite prvi pri oddaji mnenja.