Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 13°C
sobota, 29.10.2016
1°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
4°C | 15°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 12°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

10 krogov za 10 nasmehov


DOGODKI

| |
08.06.2015      11:21
A A

10 krogov za 10 nasmehovDeli:

Humanitarni projekt športno-humanitarnega društva Vztrajaj - Never give up, uveljavljen pod imenom »10 krogov za 10 nasmehov«, se je zgodil tudi na Ravnah na Koroškem.

 

Tudi letos projekt poteka v desetih krajih po Sloveniji, člani društva pa bodo skupaj z udeleženci tekli za deset socialno šibkejših družin. »Športno-humanitarno društvo NGU skuša s svojimi športnimi dogodki ekstremnega karakterja pritegniti čim več ljudi, ki so še pripravljeni pomagati tistim, ki jim usoda ni naklonjena. Njihov zanimiv humanitarni projekt poteka že četrto leto zapored in privablja skupine in posameznike k teku za ogrožene družine. Z denarjem zbranim s startninami in prostovoljnimi prispevki bo, kot vsa leta do sedaj, društvo pomagalo desetim socialno ogroženim družinam, ki jih izberejo v sodelovanju s centri za socialno delo in Zvezo prijateljev mladine.«

 

Humanitarno s(m)o tekli tudi na mestnem stadionu na Ravnah na Koroškem.  Številni Ravenčani in ostali, skupaj kar 184 udeležencev, so se v četrtek, 4. junija, pridružili akciji in nabirali kroge po svojih zmožnostih. Sama prireditev ni imela tekmovalnega značaja, saj je namenjena izključno zbiranju sredstev za pomoč socialno ogroženim družinam ter druženju in rekreaciji.

 

Nis(m)o pa samo tekli, saj se je na prizorišču dogajalo še marsikaj zanimivega. Predvsem pa je ves čas vlado veselo vzdušje ob lepem sončnem vremenu, po stadionu in okolici pa se je širilo ogromno pozitivne energije. V uvodu sta zbrane nagovorila vodja ekipe NGU Matej Markovič ter župan Občine Ravne na Koroškem dr. Tomaž Rožen, ki se je pridružil tudi tekačem na atletski stezi ravenskega stadiona.  

 

Da pa se ni samo teklo, je vzporedno potekal tudi zanimiv program za male in malo večje tekače. Najmlajši so lahko ustvarjali v Vilininih delavnicah, v Zvočnem vrtu in se igrali z maskotama kužkom in muco.  Dobrodelni tek 10 krogov za 10 nasmehov so otvorili Beli levčki, za glasbo so poskrbeli skupina Soul of Rock, Damjan Zih in Adrijana Kamnik. Prisotni so bili tudi ravenski taborniki, fizioterapevt in trener Dani Ošep, trener Denis Povh in maserka Barbara Knez (Duisin, pomoč na domu). Nenad je prikazal borilne veščine Wing Chu, potekal pa je tudi prikaz oživljanja človeka in predstavitev reševalnega ter policijskega vozila. Tudi zumbalo se je, dogajalo pa se je še veliko zanimivosti.

 

Vsak udeleženec je dobil vrečko s praktičnimi darili, ki so jih prispevali sponzorji. Akcijo 10 krogov za 10 nasmehov je dopolnila tudi akcija zbiranja plastičnih zamaškov.

 

»Pridružite se jim! V krogih, posutih z zvezdicami, še v drugih krajih« je še povabila Anika Popič, koordinatorka NGU za Koroško.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ravne na Koroškem
Občina Ravne na Koroškem
GAČNIKOVA POT 5
Tel:(02) 821 60 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
30.09.2016 | Kultura
Tomaž Furlan: WEAR
03.11.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko
30.09.2016 | Kultura
Tomaž Furlan: WEAR
03.11.2016 | Tečaji in delavnice
Tapkanje z Gamma tehniko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.