Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Ponoči se bo v zahodni Sloveniji pooblačilo. Jugozahodnik nad nami se bo krepil. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju 8 stopinj C.
0°C | 11°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
-3°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 18h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

27. seja Upravnega odbora Skupnosti gasilsko ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
10.03.2014      10:09
A A

27. seja Upravnega odbora Skupnosti gasilsko reševalnih zavodov Slovenije na Ravnah


7. marca 2014 je Koroški gasilski zavod Ravne gostil upravni odbor Skupnosti gasilsko reševalnih zavodov Slovenije. Ravne so gostitelj tega telesa vsaki dve leti. V Sloveniji namreč deluje trinajst gasilsko reševalnih zavodov, seje upravnega odbora pa so načeloma vsaka dva meseca.


Člani UO Gasilsko reševalnih zavodov Slovenije na Ravnah
Člani UO Gasilsko reševalnih zavodov Slovenije na Ravnah
Deli:

 

7. marca 2014 je Koroški gasilski zavod Ravne gostil upravni odbor Skupnosti gasilsko reševalnih zavodov Slovenije. Ravne so gostitelj tega telesa vsaki dve leti. V Sloveniji namreč deluje trinajst gasilsko reševalnih zavodov, seje upravnega odbora pa so načeloma vsaka dva meseca.

Skupnost gasilsko reševalnih zavodov Slovenije je najvišja oblika združenja slovenskih poklicnih gasilcev, naloga te skupnosti pa temelji predvsem na organiziranju skupnih nalog gasilsko reševalnih zavodov Slovenije pri izvajanju gasilske službe. Skupaj z Upravo Republike Slovenije za zaščito in reševanje, ki je odgovorna za tovrstno dejavnost v naši domovini, Gasilsko šolo in še z drugimi gasilskimi organizacijami (Združenje poklicnih gasilcev Slovenije in Gasilsko zvezo Slovenije) ustvarjamo učne programe za gasilce in gasilske vodje.

Ena izmed današnjih točk dnevnega reda je bila zopet namenjena  izobraževanju. Višje in visoko šolskega programa v Sloveniji še vedno nimamo. Počasi pa bo začelo primanjkovati tovrstnega gasilskega kadra.

Upravni odbor Skupnosti je sprejel sklep, da se ponovno pozove Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje, da samostojno ali preko primerne fakultete pripravi pogoje za izobraževanje gasilskih vodij. To je zdaj prioriteta.

Po končani zelo konstruktivni seji, smo si ogledali še naš muzej Mati fabrika…..in po prijetnem druženju, so člani pozno popoldne zapustili Ravne z zelo lepimi občutki. Ob slovesu so povedali, da čeprav je Koroški gasilski zavod po številčnosti med najmanjšimi v Sloveniji, smo po dejanjih med največjimi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KOROŠKI GASILSKI ZAVOD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KOROŠKI GASILSKI ZAVOD
KOROŠKI GASILSKI ZAVOD
KOROŠKA CESTA 13
Tel:(02) 870 66 66

Bodite prvi pri oddaji mnenja.