Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
8°C | 15°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
8°C | 11°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 13°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 13h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
8°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Evropski teden mobilnosti 2014 – Naše ulice, ......


OBČINSKE

| |
23.09.2014      13:41
A A

Evropski teden mobilnosti 2014 – Naše ulice, naše odločitveDeli:

Evropski teden mobilnosti je na tisoče evropskih mest tudi letos povezal v prizadevanjih za človeku bolj prijazne načine mobilnosti. Naše ulice, naše odločitve je slogan, ki povzema osrednjo temo letošnjega Evropskega tedna mobilnosti. Spodbuditi nas želi, da lahko sami oblikujemo takšna mesta, v kakršnih si želimo živeti, in jih preuredimo tako, da na prvem mestu ne bodo avtomobili, temveč ljudje. Med 16. in 22. septembrom 2014 so se tem prizadevanjem pridružile številne slovenske občine, med njimi tudi naša, ki so pripravile vrsto zanimivih aktivnosti in javnih prireditev.

 

Dan brez avtomobila pa je poskrbel, da so prebivalci in obiskovalci sodelujočih občin vsaj en dan v letu doživeli mestna središča brez motornega prometa.

 

Zanimiv in pester celodnevni program, ki se je ob Dnevu brez avtomobila odvijal na Ravnah na Koroškem, je na ulice privabil številne mlade in malo manj mlade.

 

Koroški medgeneracijski center je organiziral pohod in kolesarjenje. Za vse udeležence so pripravili tudi zajtrk. Po končanem skupnem vodenem pohodu pa je potekalo še druženje pred centrom.

 

Na Mestno tržnico so že v jutranjih urah vabile stojnice z domačimi kmečkimi dobrotami. Potekala je predstavitev gimnastike Telovadnega društva Stoja, mimoidoči pa so imeli možnost merjenja krvnega tlaka. Pri aktivnostih so sodelovali Zdravstveno-vzgojni center ZD Ravne, Društvo medicinskih sester (projekt Odločitev za zdrav življenjski slog – modra odločitev) in Območno združenje Rdečega križa Mežiške doline.

 

Družabno srečanje udeležencev tedna mobilnosti je potekalo tudi popoldan. »Celodnevno zaprtje območja za promet med Ravenskim stadionom in Koroško osrednjo knjižnico« je najmlajšim nudilo brezskrbno igranje, ki so se ga udeležili otroci iz ravenskega vrtca in osnovnih šol. Igranje različnih zanimivih otroških iger je na obraze najmlajših pričaralo veliko iskrivih nasmehov.

 

Telovadno društva Stoja in Judo kluba Ravne sta svojo dejavnost predstavila tudi popoldne in športniki so privabili kar precej obiskovalcev, ki so si z zanimanjem ogledali njihov trening.  Na prostem je potekala tudi vodena rekreativna vadba z Vlasto Jakopitsch Soršak. Dan brez avtomobila se je v večernih urah zaključil z jazzom, predstavil se je ansambel glasbene šole Ravne pod taktirko Sama Kolarja.

 

Namen projekta je predvsem ozaveščanje, da so mesta in mestne površine namenjene v prvi vrsti nam, ljudem, in ne avtomobilom, in tako pripravljene različne aktivnosti nas spomnijo, da je lahko naše mesto prijaznejše in manj motorizirano okolje.

 

Z majhnimi spremembami svojih življenjskih navad lahko bistveno prispevamo k izboljšanju stanja. Opustimo preveliko odvisnost od avtomobila. »Spodbujanje aktivnega transporta, to je pešačenje ali kolesarjenje v službo, šolo in različnih opravkih, je izredno učinkovit način za povečanje stopnje telesne dejavnosti, ki je nujno potrebna za ohranjanje zdravja in preprečevanje kroničnih bolezni. Pomembno je tudi, da smo dober zgled svojim otrokom in ostalim družinskim članom ter tudi njih spodbujamo k okolju in zdravju prijaznim načinom transporta.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
30.04.2017 | Družabni dogodki
Tradicionalno prvomajsko kresovanje na Javorniku
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela

Bodite prvi pri oddaji mnenja.