Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 11°C
petek, 28.04.2017
8°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 14°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 14°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 8h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Proslava ob krajevnem prazniku Kotlje


KULTURA

| |
27.10.2014      9:25
A A

Proslava ob krajevnem prazniku KotljeDeli:

Krajevni praznik Kotlje je tudi v znamenju Kuharjevih dnevov, ki se na zadnjo oktobrsko nedeljo  zaključijo pod  mogočno lipo pri spomeniku padlim za svobodo. Na križpotju ob vaških lipah pred pokopališčem v Kotljah stoji mogočen spomenik, ki so ga Hotuljci posvetili partizanskemu mitingu na zadnjo oktobrsko nedeljo leta 1943, ko so bile Kotlje en dan svobodne, ter vsem svojim padlim borcem in žrtvam fašističnega nasilja. Njim v spomin in slavo je to dan, ki ga v Kotljah obeležijo kot krajevni praznik.

 

S prihodom Pihalnega orkestra Železarjev Ravne in številnih praporščakov na prizorišče in slovensko himno, ki jo zaigrajo godbeniki, se je slovesnost pod lipami pričela. Praznovanje so s svojim prihodom počastili tudi predstavniki Lovske družine Prežihovo.

 

Zbrane je nagovorila predsednica KS Kotlje Bojana Verdinek, pozdravila je vse prisotne, še posebej župana Občine Ravne na Koroškem dr. Tomaža Rožena, častnega občana Antona Golčerja, častno krajanko, še edino preživelo udeleženko hotuljskega tabora leta 1943, tovarišico Mauzer Marijo – Jelko, vse borce, veterane vojne za Slovenijo, krajane in ostale goste.

 

V Kotljah so izredno ponosni na mlade, ki skoraj vsako leto popestrijo prireditev na zadnjo oktobrsko nedeljo. Nastopili so šolarji hotuljske podružnične šole in s svojim prisrčnim programom razvedrili in popestrili srečanje. Sporočili so, da imajo radi mir, da jim ta veliko pomeni. In kot je povedala ena od mladih recitatork: »Svoboda je, da človek dela kar želi. Velika svoboda je sestavljena iz več malih svobod. Če je svobodno oko, človek vidi. Če je svobodno srce, človek ljubi. Da svobodo dobiš, jo moraš tudi dati.« Prav tako je kulturni program sooblikoval Urban Kotnik, ki je moderiral program in prebral odlomek Marjana Kolarja iz vojnega romana Zvezde in križi. 

 

Na svečani prireditvi ob krajevnem prazniku v Kotljah smo prisluhnili še dr. Tomažu Roženu, županu Občine Ravne na Koroškem.

 

Župan in predsednik Krajevne organizacije Združenja borcev za vrednote narodnoosvobodilnega boja Karel Polanec sta položila venec k spomeniku padlim Hotuljcem med II. svetovno vojno, tovarišici Mauzer Mariji – Jelki pa je predsednica KS Kotlje Bojana Verdinek podarila šopek.

 

V teh dneh je bila v gasilskem domu na ogled razstava ob mesecu požarne varnosti, Lovska družina Prežihovo pa je na svoji koči pri Ivarčkem jezeru organizirala streljanje na glinaste golobe.

 

Na prireditve, ki so se odvijale v času Kuharjevih dnevov v mesecu oktobru so vabili organizatorji Kulturno društvo Kotlje s sekcijami in soorganizatorji posameznih prireditev – Koroškim pokrajinskim muzejem, Krajevno skupnostjo Kotlje in drugimi društvi v kraju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ravne na Koroškem? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah
30.04.2017 | Družabni dogodki
Tradicionalno prvomajsko kresovanje na Javorniku
01.05.2017 | Družabni dogodki
1. maj - praznik dela
06.05.2017 | Družabni dogodki
Proslava pri Malgajevemu spomeniku na Dobrijah

Bodite prvi pri oddaji mnenja.