Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, prehodno se bo nekoliko pooblačilo tudi v višjih legah in na Primorskem. Tam se bo burja nekoliko okrepila. Ponekod na jugu bo občasno lahko naletaval sneg. Najnižje jutranje temperature bodo od -12 do -6, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-12°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-10°C | 1°C
petek, 27.01.2017
-11°C | 0°C
sobota, 28.01.2017
-10°C | 7°C
nedelja, 29.01.2017
-9°C | 5°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-12°C
-2°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Zaključek druge sezone na učnem vrtu


OBČINSKE, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
07.10.2015      11:13
A A

Zaključek druge sezone na učnem vrtuDeli:

Občina Radovljica je v lanskem letu pri OŠ A. T. Linharta Radovljica uredila biodinamični učni vrt in tudi letos zagotovila sredstva za njegovo vzdrževanje in nadaljevanje izobraževanj. Na vrtu je postavila leseno lopo za shranjevanje orodja in semen, ki služi tudi kot učilnica na prostem in prostor za druženje. Projekt otroke, mladostnike, vrtičkarje in druge občane spodbuja k pridelovanju zdrave hrane in ohranjanju naravnega ravnovesja.

 

Ob zaključku druge vrtnarske sezone so obiskovalci na včerajšnjem srečanju lahko poskusili jedi iz vrtnih pridelkov. Pripravili so jih v Srednji gostinski in turistični šoli Radovljica. Visoko kakovostna biodinamična semena za učni vrt sta podarila družba Moro&Kunst in inštitut Ekosemena, nekaj pa so jih že pridelali sami. Svoje gredice na vrtu obdelujejo otroci iz radovljiških osnovnih šol in vrtcev, dijaki Biotehniškega centra Naklo in uporabniki CUDV Radovljica, ki so na srečanju tudi predstavili svoje dejavnosti.

 

Dr. Maja Kolar, ki je sodelovala že pri lanski vzpostavitvi vrta v okviru projekta Leader Narava nas uči, je povedala, da se na učnem vrtu tedensko z vrtnarskimi deli seznanja preko 80 otrok in tudi starejših. Študenti Biotehniškega centra Naklo so na vrtu opravili več kot 800 ur prakse. Zelenjavo z vrta so uporabljali v kuhinji v radovljiškem vrtcu in osnovni šoli. Po dogovoru so izvajali vodene oglede in poleti pilotne projekte s področja biodinamike za otroke in odrasle. Več podatkov o aktivnostih na vrtu je v priloženem prispevku dr. Maje Kolar.

 

Program dejavnosti je občina letos nadgradila s projektom Uporabna zelišča, ki ga je vodila Razvojna agencija Zgornje Gorenjske. Udeleženci so spoznali različna zdravilna zelišča, načine priprave čajnih mešanic ter praktično uporabo zdravilnih zelišč v domači lekarni, obiskali so tudi zeliščarsko kmetijo na Kozjanskem. Za vzdrževanje vrta, nadaljevanje izobraževanj in postavitev lope je v letošnjem občinskem proračunu zagotovljenih približno 27 tisoč evrov.

 

Vrtni jedilnik Srednje gostinske in turistične šole Radovljica

 

Zelenjavni in koromačev karpačo

Zeliščni namaz na solatni posteljici

Bučna juha z bučnimi semeni

Zelenjavna enoločnica z ajdovo kašo

Narastek z ohrovtom

Jogurtov solatni preliv z zelišči

Blitvine rezine

Zeljna solata s krompirjem

Pečena paprika in feferoni v solati

Zeliščni čaj z medom

Polnozrnati kruh z zeliščno skuto

Ješprenčkova rižota s cikorijo

Smetanova omaka z zelišči

Ohrovtov čips
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
MS Office Word 2003
Poletje na biodinamičnem vrtu
48616_15naravanasucidrmajakolar.doc (40 KB)

Prenesi vse
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
25.01.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
30.01.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
31.01.2017 | Kultura
Inuiti
01.02.2017 | Tečaji in delavnice
Z aromaterapijo proti krčkom, strijam, izpuščajem …
01.02.2017 | Šole in vrtci
Igralne urice v Waldorfskem vrtcu Čebelica
01.02.2017 | Šole in vrtci
Igralne urice v Waldorfskem vrtcu Sončnica
01.02.2017 | Šole in vrtci
Igralne urice v Waldorfskem vrtcu Jutranja zarja
01.02.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
01.02.2017 | Šole in vrtci
Miška si poišče nov dom
02.02.2017 | Kultura
Miška si poišče nov dom
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo