Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-9°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

»Youth in VET: reach out and move!«


VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
24.11.2015      9:56
A A

»Youth in VET: reach out and move!«Deli:

V času, ko Luxembourg predseduje EU, se pod njihovim okriljem odvijajo številni dogodki na ravni EU. Eden izmed njih je potekal 17. In 18. novembra 2015 z naslovom »Mladi v poklicnem izobraževanju: kako jih doseči in premakniti.«

Glavni fokus konference je bil razvoj in ponudba privlačnih poklicnih izobraževanj v Evropi, ki bi zadostili povpraševanju in potrebam trga dela. Da bi zmanjšali brezposelnost mladih, jih je nujno motivirati za sodelovanje v programih, ki temeljijo na delovni praksi in poklicnem izobraževanju. Predstavljene so bile številne dobre prakse o tem kako motivirati mlade in jih usmerjati v poklicno izobraževanje, med drugim tudi Motivacija mladih v programu PUM (Projektno učenje za mlajše odrasle) http://www.pum-r.si/ .  Zanimiv je bil tudi pristop do mladih v Luxembourgu, kjer so razpisali denarno nagrado za najboljšo video predstavitev poklica. Tako so mladi sami predstavili zanimive poklice in jih medsebojno promovirali http://www.handsup.lu/de/videos. Predstavljeni so bili različni portali za izbiranje poklicev ko je na primer portal Anelo; https://jobcity.anelo.lu/lu/landing.

Brezposelnost mladih je nesprejemljiva in nanjo Evropa odgovarja premalo učinkovito. Kljub temu, da so določena sredstva že namenjena za mobilnost mladih v programu Erasmus+, se pripravlja dodaten program Erasmus Pro, ki bo mladim omogočal pripravništva v drugih evropskih državah in tako mobiliziral mlade in zaposlovanje. Program bo omogočal prehod mladih pripravnikov po Evropi z namenom vrnitve v svojo domovino. To bo eden izmed ukrepov kako povečati  zaposljivost mladih. Pri tej temi je bilo veliko govora o povezovanju regij in čezmejnem sodelovanju. Na konferenci je bilo veliko udeležencev iz Francije in kar nekaj iz predela Pariza, kjer so se 13.11.2015 zgodili teroristični napadi. Bili so vidno  pretreseni in iz prve roke smo izvedeli kako so doživeli napade.
Čutiti je bilo veliko solidarnost iz strani predstavnikov EU držav do udeležencev iz Francije in vsi skupaj smo razmišljajli naprej, kako čim bolj učinkovito poskrbeti za mlade v Evropi.
Povezave:www.lu-r.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
20.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
23.11.201 | Umetnost
Fotografska razstava, Kovaški šmarn 2016
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
25.01.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo